Канадська художниця продала цифровий будинок за півмільйона доларів

Канадська художниця продала цифровий будинок за півмільйона доларів

Канадська художниця продала цифровий будинок за півмільйона доларів

Канадська художниця Кріста Кім першою у світі продала цифровий будинок — він існує лише у вигляді файлу. За її роботу Mars House на аукціоні віддали 523 тисячі доларів.

Щоб краще ознайомитися з нерухомістю, власник має завантажити запис у спеціальній програмі доповненої або цифрової реальності.

Мисткиня розпочала роботу над цим проєктом під час першої хвилі коронавірусу, коли опинилася на самоізоляції у себе вдома. Таким чином вона почала фантазувати, як ми можемо використати цифрове життя собі на користь. Кріста Кім вважає, що незабаром доповнена реальність стане частиною нашої повсякденності, а свій будинок називає "наступним поколінням NFT-мистецтва".

Будинок виконаний у дусі мінімалізму: прозорі стіни, стеля, що ніби летить в повітрі, трохи функціональних меблів та басейн. Музичний супровід допоміг створити Джефф Шредер зі The Smashing Pumpkins.

"Я прагнула, щоб він став відображенням моєї пристрасті до медитативного дизайну та нового визначення авангардної розкоші цифрових часів", — каже художниця.

Будинок та всі меблі можна відтворити у реальному житті. Власник файлу має право побудувати лише одну копію такої будівлі.

Читайте також

Як Deep Nostalgia оживляє фото, а технологія Deep Fake впливає на мистецтво

Мистецтво, створене для Інтернету та з Інтернету: що ми знаємо про нет-арт

Не виходячи з дому. Добірка онлайн-музеїв з різних частин світу

На початок