В Україні 27% людей читають частіше, ніж раз на тиждень, тоді як щоденних читачів — лише 8%.
Про це розповіла директорка Українського інституту книги Олександра Коваль під час Всеукраїнського форуму "Україна 30. "Культура. Медіа. Туризм".
"Можна побачити, як разюче відрізняється ситуація з читанням в Україні й у кількох європейських країнах. Скільки людей читає регулярно, тобто більше, ніж раз на тиждень, чи мінімум раз на тиждень. І якщо в Італії цей показник 56%, в сусідній з нами Польщі 36%, то в Україні таких читачів, які читають книжку більш ніж раз на тиждень, лише 27%", — сказала Коваль.
Вона зазначила, що цей відсоток читачів в Україні постійно падає. За її словами, щоденних читачів в Україні лише 8%. Коваль додала, що у період локдауну за 2020 рік продажі паперових книжок не зросли.
"Трохи зросли продажі електронних книжок чи через інтернет-книгарні, а не через стаціонарні книгарні. Але це лише трошечки, і зовсім не відповідає тим трендам і тенденціям, які ми можемо спостерігати в інших країнах світу, де справді є реальне зростання на 7-9 відсотків продажів за результатами року. В Україні ми навпаки маємо падіння на 50%. І це дуже сумно, бо означає, що книжка явно не належить до пріоритетних покупок і до пріоритетів проведення вільного часу", — сказала вона.
Що відомо
- За попередніми підрахунками Американського бюро перепису населення, минулого року продажі книгарень у Сполучених Штатах впали на 28,3% у порівнянні з 2019 роком.
- Письменники Петро Яценко, Владислав Івченко, Ярослава Литвин та інші автори закликали видавництва та читачів уникати агресії на адресу авторів.
- Уряд Франції закликав місцевих бізнесменів допомогти в придбанні рукопису відомого письменника Маркіза де Сада "120 днів Содому, або Школа розпусти" вартістю 4,5 млн євро (близько 152 млн. гривень), яку потім планують передати в Національну бібліотеку.
Читайте також
Сучасні українські письменниці, яких неодмінно варто прочитати
Оголошені лауреати Шевченківської премії-2021. Хто ними став