Перейти до основного змісту
"Відсоток постійно падає". Експертка розповіла, скільки українців читають книжки

"Відсоток постійно падає". Експертка розповіла, скільки українців читають книжки

"Відсоток постійно падає". Експертка розповіла, скільки українців читають книжки
. Ілюстративне фото: pixabay

В Україні 27% людей читають частіше, ніж раз на тиждень, тоді як щоденних читачів — лише 8%.

Про це розповіла директорка Українського інституту книги Олександра Коваль під час Всеукраїнського форуму "Україна 30. "Культура. Медіа. Туризм".

"Можна побачити, як разюче відрізняється ситуація з читанням в Україні й у кількох європейських країнах. Скільки людей читає регулярно, тобто більше, ніж раз на тиждень, чи мінімум раз на тиждень. І якщо в Італії цей показник 56%, в сусідній з нами Польщі 36%, то в Україні таких читачів, які читають книжку більш ніж раз на тиждень, лише 27%", — сказала Коваль.

Вона зазначила, що цей відсоток читачів в Україні постійно падає. За її словами, щоденних читачів в Україні лише 8%. Коваль додала, що у період локдауну за 2020 рік продажі паперових книжок не зросли.

"Трохи зросли продажі електронних книжок чи через інтернет-книгарні, а не через стаціонарні книгарні. Але це лише трошечки, і зовсім не відповідає тим трендам і тенденціям, які ми можемо спостерігати в інших країнах світу, де справді є реальне зростання на 7-9 відсотків продажів за результатами року. В Україні ми навпаки маємо падіння на 50%. І це дуже сумно, бо означає, що книжка явно не належить до пріоритетних покупок і до пріоритетів проведення вільного часу", — сказала вона.

Що відомо

  • За попередніми підрахунками Американського бюро перепису населення, минулого року продажі книгарень у Сполучених Штатах впали на 28,3% у порівнянні з 2019 роком.
  • Письменники Петро Яценко, Владислав Івченко, Ярослава Литвин та інші автори закликали видавництва та читачів уникати агресії на адресу авторів.
  • Уряд Франції закликав місцевих бізнесменів допомогти в придбанні рукопису відомого письменника Маркіза де Сада "120 днів Содому, або Школа розпусти" вартістю 4,5 млн євро (близько 152 млн. гривень), яку потім планують передати в Національну бібліотеку.

Читайте також

Сучасні українські письменниці, яких неодмінно варто прочитати

Оголошені лауреати Шевченківської премії-2021. Хто ними став

8 біографічних книжок про сильних жінок

Топ дня
Вибір редакції
На початок