Перейти до основного змісту
Анна Фурман стала новою директоркою "Бабиного Яру"

Анна Фурман стала новою директоркою "Бабиного Яру"

Уточнено
Анна Фурман – нова генеральна директорка Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр"
Анна Фурман нова гендиректорка меморіального центру "Бабин Яр". Facebook/Babyn Yar Holocaust Memorial Center

Анна Фурман, колишня операційна директорка центру "Бабин Яр", стала генеральною директоркою установи. На посаді вона зверне увагу на дослідження Голокосту та освітні ініціативи.

Про це у Facebook повідомляє Меморіальний центр "Бабин Яр".

Меморіальний центр зазначає, що Анна Фурман раніше вже працювала в інституції на іншій посаді:

  • керувала стратегічними проєктами, зокрема оцифруванням архівів,
  • ініціативою "Імена", яка допомогла встановити 29 600 імен жертв, убитих у Бабиному Яру,
  • цифровізацією історії місця пам'яті.

А також брала участь в розбудові міжнародної співпраці з "Яд Вашем", Державною архівною службою України, Stasi-Unterlagen-Archiv, Національною Бібліотекою в Єрусалимі.

"Для мене це велика честь і відповідальність, але водночас — природне продовження шляху, який я обрала шість років тому, — розповіла Анна Фурман і додала,— разом із командою ми будемо дбати про місце та шукати нові способи донесення минулого мовою, зрозумілою сьогодні в умовах війни".

Вона зверне свою діяльність на посаді на ключові проєкти "Бабиного Яру", дослідження трагедії Голокосту, розбудову освітніх ініціатив.

Що відомо про "Бабин Яр"

До 75-ї річниці трагедії Бабиного Яру у 2016 році створили благодійний фонд "Меморіал Голокосту "Бабин Яр".

У грудні 2019 року фонд повідомив про зміну керівництва, яку попередня команда назвала "раптовою і непоясненою". Новим генеральним директором фонду призначили Максима Яковера, художнім керівником проєкту меморіалу "Бабин Яр" став Ілля Хржановський – російський режисер, відомий за проєктом "ДАУ".

Тоді ж українські історики, які не погоджувалися з концепцією приватного проєкту Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" (скорочено МЦГБЯ), представили проєкт розширеного Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр". МЦГБЯ з'явився за ініціативи та коштом російських бізнесменів Міхаіла Фрідмана, Павла Фукса та Германа Хана, через що його також називають прокремлівським та антиукраїнським.

У червні 2020 року тодішній міністр культури Олександр Ткаченко пообіцяв що у 2021 році меморіал у Бабиному Яру буде збудовано саме на базі проєкту Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр", а не російського проєкту МЦГБЯ.

У 2021-му митці й науковці попросили Київську міськраду не підтримувати проєкт "Бабиного Яру" й не передавати землю для нього через причетність російських бізнесменів до проєкту меморіалу.

У червні 2021 року російсько-український бізнесмен Павло Фукс, проти якого 18 червня запровадила санкції Рада національної безпеки і оборони, оголосив про вихід зі складу наглядової ради Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр".

UPD: Уточнено інформацію. Роза Тапанова призначена в.о. директорки Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр" і наразі продовжує обіймати цю посаду. Анна Фурман призначена директоркою приватної ініціативи Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня
Вибір редакції
На початок