"Має бути конкурентним освітнім закладом": ТНУ доручили подати до МОН стратегію розвитку вишу з чітким планом реалізації

"Має бути конкурентним освітнім закладом": ТНУ доручили подати до МОН стратегію розвитку вишу з чітким планом реалізації

Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського
Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського. Фото: Facebook/ТНУ

У Мінреінтеграції доручили Таврійському національному університету імені В. І. Вернадського напрацювати та подати на розгляд Міністерства освіти і науки стратегію розвитку вишу з чітким планом реалізації, завдяки якій ТНУ має стати інтелектуальним осередком для повернення й відновлення українського Криму.

Про це повідомило Мінреінтеграції на своєму каналі у Telegram.

Відповідне доручення дала віцепрем'єр-міністр — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук на нараді щодо можливої реорганізації ТНУ.

"Присутні дійшли висновку, що Таврійський національний університет має напрацювати стратегію, завдяки якій навчальний заклад зможе стати не просто конкурентоздатним освітнім закладом, а й інтелектуальним осередком для повернення й відновлення українського Криму", — йдеться у повідомленні.

За словами Верещук, ТНУ має бути конкурентним освітнім закладом з акцентом на кримську складову щодо підготовки кадрів та наукових напрацювань.

Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського в Криму та в Києві

Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського заснували у 1918 році у Сімферополі. Академік Володимир Вернадський очолив університет у 1920-му році. ТНУ був провідним вищим навчально-науковим закладом Кримського півострова. З імʼям кримського вишу повʼязані видатні громадські діячі, вчені та педагоги, зокрема й лауреати Нобелівської премії Ігор Тамм та Ілля Франк. А також академік Володимир Вернадський, який очолив університет у 1920-му році.

Радянська влада реорганізувала вищий навчальний заклад у Кримський університет імені М. В. Фрунзе, ліквідувала деякі факультети та зменшила його фінансування.

У серпні 1999 року університету повернули статус національного та історичну назву.

Окупувавши Крим російська влада знову реорганізувала ТНУ в так званий Кримський федеральний університет імені В. І. Вернадського та розпустила факультет української філології та українознавства.

Вже 2016-го, на базі Академії муніципального управління, ТНУ офіційно поновив свою роботу в Києві. Тоді він вперше розпочав вступну кампанію для студентів вже на материковій частині країни. Зокрема, в перший рік роботи у столиці в університет вступили 236 студенти. А близько 30% викладацького складу, після окупації півострова, вирішили продовжити свою професійну діяльність саме в українському ВНЗ. За цей час університет випустив понад 5000 випускників.

14 жовтня 2023 року Таврійський Національний університет відзначив 105-річчя існування закладу, який, за словами ректора Валерія Бортняка, протягом століття став свідком важливих змін та перетворень.

Серед випускників ТНУ, зокрема й Представниця президента в АР Крим Таміла Ташева, український журналіст та військовослужбовець Павло Казарін, заступник директора Українського інституту Алім Алієв, експолітвʼязень й загиблий військовослужбовець Геннадій Афанасьєв та бранці Кремля Нурі Прімов і Олександр Кольченко, яким Федеральна служба виконання покарань відмовляла в організації освітнього процесу під час терміну їхнього увʼязнення.

Що відомо про реорганізацію ТНУ ім. В. І. Вернадського

24 січня 2024 року працівники ТНУ провели пресконференцію, на якій заявили, що вони проти приєднання до Національного університету "Києво-Могилянська академія". Інформація про це зʼявилась у ЗМІ раніше.

В Міністерстві освіти і науки на запит Суспільного відповіли, що умови приєднання нині у процесі погодження. Кажуть у наказі Кабміну буде передбачено забезпечення безперервного навчання студентів ТНУ, перехід викладачів до обʼєднаного закладу та створення кримських студій в НаУКМА.

Скорочення кількості університетів анонсував Міністр освіти і науки Оксен Лісовий. Пояснює це зниженням демографічних показників у країні. Обʼєднувати виші планують планують поступово. За словами заступника міністра освіти Михайла Вінницького, зі 140 вишів планують залишити близько сотні.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок