Ректора Чернівецького національного університету обиратимуть майже 1500 людей: що слід знати виборцям про голосування

Ректора Чернівецького національного університету обиратимуть майже 1500 людей: що слід знати виборцям про голосування

чну імені федьковича
Сквер поблизу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Суспільне Чернівці/Марія Пайлик

На виборах ректора ЧНУ імені Юрія Федьковича голосуватимуть майже 1500 людей. Це науковці, викладачі закладу, частина студентів та допоміжний персонал. Суспільне Чернівці розповідає, що потрібно знати про процедуру голосування та за яких умов може бути другий тур.

Хто може голосувати

Голосувати за кандидатів на посаду ректора ЧНУ зможе 1451 виборець. Про це у коментарі Суспільному повідомив голова організаційного комітету з проведення виборів ректора ЧНУ Юрій Лопатинський. Йдеться про:

  • 1093 науково-педагогічних працівників – це не менше 75% від загальної кількості викладачів та науковців;
  • 137 штатних працівників, що становить до 10% від загальної кількості. Йдеться зокрема про лаборантів, охоронців, бібліотекарів, прибиральників, працівників студмістечка чи адміністрації;
  • не менше 15% студентів – це 221 виборець, яких обирали з кожного факультету за певними квотами шляхом таємного голосування.

Коли відбудуться вибори

Вибори відбудуться 15 травня. Згідно з положенням про порядок обрання ректора, їх проведуть у форматі таємного голосування з 9:00 до 15:00. Водночас місце проведення ще має визначити виборча комісія, каже Лопатинський.

Якщо впродовж голосування виникнуть непередбачувані обставини, які завадять безпечному проведенню виборів, голосування призупинять. За рішенням оргкомітету, цей час можуть компенсувати після 15:00.

Як заповнювати бюлетень

Виборець особисто заповнює бюлетень у кабіні для таємного голосування. У цей час заборонено робити фото та відео, а також перебувати в кабіні ще з кимось.

Щоб проголосувати за певного кандидата, потрібно поставити позначку, наприклад "+", навпроти його прізвища. Голосувати можна тільки за одного кандидата або не підтримувати жодного. Заповнений бюлетень опустити в скриньку.

Коли бюлетень вважається недійсним

Бюлетень можуть визнати недійним, якщо:

  • позначку проставили за більш як одного кандидата;
  • не проставили жодну позначку;
  • волевиявлення виборця неможливо встановити з інших причин.

Коли оприлюднюють результати виборів

Виборча комісія починає рахувати голоси відразу після завершення голосування, а потім підписує протокол про результати – їх оприлюднюють впродовж доби після складання цього протоколу на сайті ЧНУ та на інформаційних стендах.

За яких умов може бути другий тур

У виборах перемагає кандидат, який набрав понад 50% голосів людей, які можуть брати участь у виборах. Якщо жоден кандидат не набрав стільки голосів, оргкомітет ухвалює рішення про проведення другого туру – це відбувається на сьомий календарний день після проведення першого туру. До бюлетенів для голосування вносять двох кандидатів, які набрали найбільшу кількість голосів.

Переможцем другого туру вважають кандидата, якого підтримали понад 50% виборців, які взяли участь у голосуванні.

Що, якщо вибори не відбудуться

Вибори вважають такими, що не відбулися, якщо:

  • участь взяли менш як 50% від загальної кількості людей, які мають право брати участь у виборах;
  • у другому турі виборів жоден з двох кандидатів не набрав понад 50 відсотків голосів осіб, які взяли участь у голосуванні.

Тоді про це сповіщають Міносвіти, яке впродовж тижня має оголосити про проведення нового конкурсу.

Що відомо про вибори ректора ЧНУ

Вибори ректора університету оголосили, бо в червні в ректора ЧНУ Романа Петришина завершується контракт. Він обіймає цю посаду з 2019 року. Згідно з законом України "Про вищу освіту", Петришин міг вдруге подаватися на посаду ректора, втім не зробив цього.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

На початок