У Чернівцях планують ліквідувати два комунальні підприємства: навіщо та хто може виконувати їхні функції

У Чернівцях планують ліквідувати два комунальні підприємства: навіщо та хто може виконувати їхні функції

У Чернівцях планують ліквідувати комунальні підприємства "Реклама" та "Чернівціміськліфт". Одне з підприємств – неприбуткове, інше – за місяць втратило третину доходу. Проєкти рішень про ліквідацію підприємств розглянуть на травневій сесії.

Якщо депутати його підтримають, працівників цих підприємств звільнять, а майно інвентаризують. Суспільне Чернівці розповідає, що відомо про ліквідацію підприємств та хто виконуватиме їхні функції.

Втратили третину ліфтів

У квітні комунальне підприємство "Чернівціміськліфт" утримувало майже 650 ліфтів у багатоквартирних будинках. Третину з них наразі не обслуговують, бо управлінські компанії та ОСББ припинили з підприємством договори – вони перейшли до приватних компаній, розповів у коментарі Суспільному керівник підприємства Олександр Ставчанський. Пов'язують це з дешевшою вартістю послуг.

"Тариф не підіймали з 2018 року, але підприємство не було збитковим й не отримувало гроші з бюджету. Зараз втратили 222 ліфти. Це критично, бо доходи на місяць впали втричі й ми можемо піти у збиток. Почали відправляти людей у відпустки та переводити їх на пів ставки", – каже Ставчанський.

Зараз у "Міськліфіті" працюють 28 людей, й цього недостатньо, щоб повноцінно виконувати роботу. За словами головної бухгалтерки Людмили Іванчук, ліквідувати підприємство доцільно, бо у разі збитковості потрібно буде зменшувати зарплати працівникам, а це – "безперспективно".

У проєкті рішення йдеться, що працівників мають попередити про вивільнення через ліквідацію підприємства та надати інформацію про це до центру зайнятості. Водночас, за словами Ставчанського, працівникам запропонують роботу на інших комунальних підприємствах.

Також підприємство обслуговуватиме ліфти, поки управителі не укладуть договори про це з іншими компаніями.

"Сьогодні на всіх комунальних підприємствах брак працівників, тому там приймуть електромонтерів, слюсарів та всіх інших. Прибуток міськліфта незначний. Підприємство довелося б дотувати на щонайменше 200 тисяч гривень з бюджету. На ринку міста є ряд компаній, які надають послуги з обслуговування ліфтів", – каже директор міського департаменту інфраструктури та благоустрою Ігор Ніколенко.

"Це підприємство, яке не приносить дохід"

Ліквідувати комунальне підприємство "Реклама" планували давно, втім спочатку хотіли зробити його прибутковим та покрити півмільйона гривень кредиторської заборгованості, розповів директор міського департаменту урбаністики та архітектури Андрій Тимофійчук. За його словами, підприємство дублює функції багатьох компаній та приватних підприємців, які займаються поліграфічним друком та розміщенням реклами.

Водночас підприємство власним коштом покривало борги й цьогоріч мало майже 60 тисяч гривень прибутку, втім цього недостатньо, каже Тимофійчук. Також зараз на балансі підприємства орієнтовно 15 рекламних конструкцій – усі вони занедбані й можуть бути небезпечними, а на сучасні конструкції потрібні гроші, яких підприємство не має.

"Якщо ви бачите гарні сучасні конструкції по місту, то згідно з дозволами це — "Реклама", а по факту, власниками є треті особи. "Реклама" нічого з того не заробляла. Підприємство прикрашало місто до свят, що зараз неактуально, а також ремонтувало зупинкові павільйони – зараз це робить ЧТУ. Це були єдині соціальні складові", – каже Тимофійчук.

За його словами, оформлювати вивіски, дозвільні документи та надавати послуги посередників можуть інші компанії.

"Навіть демонтаж ми проводимо через Prozorro або за прямими договорами з тими, хто надає якісні послуги. Це можуть робити "МіськШеп", "Міськсвітло" та приватники. Так ефективніше працювати, ніж тримати на плаву підприємство, яке не приносить дохід", – каже Тимофійчук.

Рішення про ліквідацію комунальних підприємств розглянуть на засіданні сесії міськради 30 травня.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок