Антимонопольний комітет скасував порядок, за яким у Чернівцях дають дозволи на літні майданчики. На що це вплине

Антимонопольний комітет скасував порядок, за яким у Чернівцях дають дозволи на літні майданчики. На що це вплине

Антимонопольний комітет скасував порядок, за яким у Чернівцях дають дозволи на літні майданчики. На що це вплине
. Суспільне Буковина

Антимонопольний комітет надіслав рішення до міськради Чернівців про те, що процедура, за якою міськрада надає дозвіл на роботу літніх майданчиків, незаконна. У міськраді з цим не погоджуються й оскаржують рішення комітету у суді. Водночас на час, коли справу розглядають у суді, міськрада не може продовжувати дозволи. Суспільне Чернівці розповідає, що відомо про ситуацію.

Порядок розміщення літніх торгових майданчиків у Чернівцях затвердили у 2016 році на виконкомі. У ньому йдеться про те, який вигляд можуть мати літні майданчики та на яких умовах підприємці їх можуть встановлювати. Крім цього, цьогоріч на сесії міської ради ухвалили рішення, щоб літні майданчики могли працювати впродовж всього року. Зробили це, бо місцеві підприємці звернулися до міськради, що у відвідувачів є на це запит, розповів раніше Суспільному головний архітектор Чернівців Дмитро Домітрюк. За його словами, робота літніх майданчиків впродовж року збільшить надходження до місцевого бюджету.

У вересні Антимонопольний комітет надіслав скаргу до міськради з вимогою скасувати положення, яке діяло 7 років. Про це Суспільному розповів директор міського Департаменту урбаністики Андрій Тимофійчук.

"Надійшла скарга, в якій вважалося, що міськрада не має право вигадувати окремі правові конструкції, щоб узаконити розміщення літніх майданчиків. Комітет ухвалив рішення, що рішення міськради – незаконне. Йде мова не про скасування дозволу окремим підприємцям, а самого порядку", – каже Тимофійчук.

У Антимонопольному комітеті вважають, що коли міська рада затвердила положення рішення від 29.12.2014 №1475 «Про затвердження Положення про тимчасове користування окремими елементами благоустрою комунальної власності для розміщення літніх торгових майданчиків і тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Чернівців (із змінами внесеними рішенням від 04.02.2016 № 95) про літні майданчики, порушила законодавство про захист економічної конкуренції. І це може призвести до обмеження конкуренції. Також у комітеті вважають, що рішення міськради порушує права місцевого самоврядування, а саме право комунальної власності громади. Крім цього, міську раду зобов`язали у двомісячний строк з дня отримання рішення припинити дію положення, йдеться в ухвалі суду.

У жовтні Чернівецька міська рада звернулась до Господарського суду Чернівецької області з позовом, щоб скасувати рішення Антимонопольного комітету.

"Антимонопольний комітет дивиться на загальні норми законодавства й каже: "Ви, передаєте земельну ділянку, значить сформуйте її". Як ви уявляєте, сформувати земельну ділянку на Кобилянської та передати її під літній майданчик. Крім того, земельний кодекс передбачає проведення аукціону. Це недосконалість законодавства. Більшість міст використовує цю ж правову конструкцію, що й ми", – каже Тимофійчук.

Наприкінці жовтня справу передали до господарського суду Хмельницької області. Її розглядатимуть 5 грудня.

Що буде з літніми майданчиками

Тимофійчук каже, зараз у рестораторів завершився термін дії паспортів-прив'язок, які дозволяли встановлення літніх майданчиків. Підприємці звертаються щодо продовження дозволу, але через суд у міськраді не можуть оформити документи.

"Коли були критичні моменти по літніх майданчиках, ми дали зауваження, й не всі вони стоять в зимовий період. Укласти договір на роботу круглий рік не має можливості, бо не внесені зміни в положення [від 2016 року – ред]. З іншого боку є правила благоустрою. На сьогодні задекларувавши те, що ми дозволяємо бізнесу попрацювати, не правильно бігти й зразу штрафувати. Це суперечитиме рішенням міськради".

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок