"Сьогодні я мушу бути з нею". Військова приїхала на останній дзвоник до доньки у Чернівці

"Сьогодні я мушу бути з нею". Військова приїхала на останній дзвоник до доньки у Чернівці

Військова з Чернівців Олена Брезицька приїхала з фронту, аби бути поруч з донькою в день її останнього дзвоника. Жінка служить у війську приблизно вісім років, зараз її підрозділ перебуває на Харківщині.

Побачилися вперше за рік

Олена з донькою Кірою стараються щодня бути на зв'язку, якщо не вдається зателефонувати, то надсилає доньці хоча б коротке повідомлення.

"Жалкую, що ми з донькою не бачимося. Мені дуже її не вистачає, тому що Кіра – це моя найкраща подруга в першу чергу. Але враховуючи те, в якому стані сьогодні країна, то моє серце, моя душа, звісно, там, з моєю бригадою", — розповідає Олена.

У Чернівцях дівчину виховують бабуся з дідусем. Востаннє Олена приїжджала додому рік тому. Цього разу вирішила спланувати відпустку, щоб відвідати свято останнього дзвоника, адже Кіра цьогоріч закінчує школу.

"Після її слів: "Мамо, будь ласка, приїдь". Я сама розуміла, що сьогодні мушу бути тут", — розповідає Олена.

Військова не попередила рідних про свій приїзд, зателефонувала їм уже в дорозі до Чернівців. Коли Олена побачила доньку вперше за рік, то помітила, що та змінилася — стала вищою за маму.

"Чомусь я дуже добре запам'ятала, як я її вела в перший клас. Сьогодні мене переповнюють такі емоції. Ми намагаємось триматися, не плакати, хоча в мене насправді це не вийшло. Бо бачити таку гарну, достойну, розумну, красиву доньку, яка закінчила 11 клас майже на "відмінно" — це викликає у мене почуття гордості".

"Сьогодні я мушу бути з нею". Військова приїхала на останній дзвоник до доньки у Чернівці
Кіра Брезицька з мамою-військовою. Фото: Дмитро Сторож / Суспільне Чернівці

Родина військових

Олена Брезицька народилася у родині військових і з дитинства мріяла служити у війську. Коли в 2017 році в Олени з'явилася можливість залишити доньку в батьків, вона вирушила в Полтаву в навчальний центр. Коли Кіра ходила у четвертий клас, відтоді її виховували батьки Олени.

Спершу Олена служила на посаді солдата, була зв'язківицею, а коли отримала офіцерське звання, то стала заступником командира з морально-психологічного забезпечення.

"На мені морально-психологічне забезпечення моїх підлеглих, мого особового складу і їхній морально-психологічний стан. Якщо я можу дозволити сьогодні собі так сказати більш по-простому, то замполіт батальйону – це мама батальйону, а командир батальйону – це батько," — каже Олена.

"Сьогодні я мушу бути з нею". Військова приїхала на останній дзвоник до доньки у Чернівці
Військова Олена Брезицька. Фото: Дмитро Сторож / Суспільне Чернівці

Жінка каже, що не боялася іти служити у військо, але найбільше переживала за доньку Кіру. Проте донька підтримує Олену і ставиться до її роботи з розумінням.

"Бувають, звісно, образи, тому що є періоди, коли мама максимально зайнята. Є таке, що ми не зідзвонюємося тижнями. Інколи образливо, що я одного дня телефоную і вона зайнята, іншого дня — вона зайнята. Але кожен раз, коли я ображалась, я себе запитувала: "Кіра, а чи маєш тут взагалі право ображатися на маму, яка не спить?". Я бачила умови її проживання, там немає ні води, ні опалення. Я потребую маминої уваги, я її дуже люблю, але я розумію, що такий час", — каже Кіра.

Відпустка з донькою

Після відпустки Олена повернеться до своїх побратимів на Харківщину. Поки вільні дні планує провести з донькою — будуть готуватися до екзаменів та поїдуть у невелику подорож.

Кіра має багато хобі — від співів та грі на музичних інструментах до верхової їзди. Проте дівчина планує стати психологинею, щоб допомагати військовим, бо вважає це важливою роботою.

"Звісно, мені було би дуже приємно, якби вона продовжувала цю нашу військову династію. Я бачу її військовим юристом, я бачу її на посаді помічника-командира з правової роботи. Але я та мама, яка не тиснеь, яка навпаки дає право вибору і буде в цьому виборі підтримувати і підштовхувати", — каже Олена.

"Сьогодні я мушу бути з нею". Військова приїхала на останній дзвоник до доньки у Чернівці
Військова Олена Брезицька з донькою Кірою. Фото: Дмитро Сторож / Суспільне Чернівці

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок