На Чернігівщині протягом 21 та 22 травня оновили свої облікові дані майже 2500 військовозобов'язаних

На Чернігівщині протягом 21 та 22 травня оновили свої облікові дані майже 2500 військовозобов'язаних

На Чернігівщині протягом 21 та до 16:00 22 травня свої облікові дані оновили майже 2500 військовозобов'язаних.

Про це в суспільно-політичному ток-шоу Суспільного "Що відбувається? розповів військовослужбовець ОК "Північ" Валентин Буряченко.

"В ТЦК та СП оновили дані 1945 громадян, 375 — у ЦНАПах".
На Чернігівщині оновили свої облікові дані майже 2500 людей
Військовослужбовець ОК "Північ" Валентин Буряченко. Суспільне Чернігів

Також він додав, що оновлення даних не означає негайну мобілізацію.

"Це робиться для того, щоб держава знала кількість мобілізаційного ресурсу. У Чернігові до ТЦК та СП приходять та стоять в чергах переважно ті, хто має бронь або є непридатними", — сказав Буряченко.

Нагадаємо, що у застосунку "Резерв+" авторизувались понад один мільйон громадян України, а свої дані оновили 700 тисяч людей. Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Як оновити дані в ЦНАП можна переглянути у нашому репортажі:

Що відомо про закон щодо мобілізації

26 грудня Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

Уряд 11 січня офіційно відкликав з парламенту законопроєкт про мобілізацію.

11 січня міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що команда відомства вже підготувала нову редакцію законопроєкту про мобілізацію з урахуванням всіх пропозицій, погоджених в робочому порядку з депутатами на засіданнях Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

12 січня голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що терміни повторного внесення законопроєкту про мобілізацію до Верховної ради не обговорювалися.

30 січня Кабмін затвердив оновлену версію законопроєкту про мобілізацію та передав її до Верховної ради. Своєю чергою у МО вказали, що коментарі та зауваження до документа були враховані спільно з Генштабом ЗСУ, урядом та народними депутатами.

7 лютого Верховна рада підтримала у першому читанні запропонований урядом оновлений законопроєкт про мобілізацію.

18 травня набрав чинності закон про мобілізацію. Відтепер у військо призивають чоловіків з 25 років, а не з 27, як було раніше. Також, військовозобовʼязані матимуть 60 днів для оновлення даних у ТЦК, ЦНАПі або в електронному кабінеті — додатку "Резерв+", який до червня працює в тестовому режимі.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок