Ярослав Куц може повернутись на посаду начальника міського управління ЖКГ в Чернігові: суд скасував відсторонення

Ярослав Куц може повернутись на посаду начальника міського управління ЖКГ в Чернігові: суд скасував відсторонення

Ярослав Куц з Чернігова на фоні рішення судді
Ярослав Куц на фоні рішення судді. Getty Images / Суспільне Чернігів

Чернігівський апеляційний суд задовільнив апеляційну скаргу адвоката Ярослава Куца та скасував попереднє рішення про відсторонення його від посади начальника міського управління житлово-комунального господарства в Чернігові.

Про це йдеться у відповідному рішенні суду від 26 квітня 2024 року.

Таким чином Ярослав Куц зможе повернутися до виконання обов'язків начальника міського управління ЖКГ.

Нагадаємо, що 16 лютого суд обрав Куцу запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту з 21:00 до 7:00. Захисник Куца Олександр Шевченко просив обрати запобіжний захід, щоб це було особисте зобов’язання з можливістю пересуватися без дозволу територією Чернігівської й Київської областей та Києвом.

Підозру у службовій недбалості від правоохоронців Ярослав Куц отримав 14 лютого. Запобіжний захід мали обрати 15 лютого. Справа стосується збитків, завданих бюджету на майже 7,9 мільйона гривень. Йдеться про закупівлю комунальним підприємством "АТП-2528" техніки білоруського виробництва влітку 2022 року за завищеними цінами.

Сам Куц на засіданні сказав, що підозру вважає необґрунтованою, адже в його посадовій інструкції не передбачено, що він має контролювати діяльність підприємства, у якого є свій керівник.

"Мені складно сказати, з чого така виникла логіка. Виходить таким чином, що будь-яке порушення, яке зробило комунальне підприємство будь-яке, автоматично в цьому моя провина. Я не можу нести відповідальність за дії посадової особи. Я його не спонукав, я йому не казав. В чому я незадовільно виконав свою роботу? Тим більше вони оголосили тендер, це прозоро".

Зі слів прокурора Володимира Коваля, до обов’язків Ярослава Куца входить забезпечення ефективного і цільового використання бюджетних коштів:

"Куц підозрюється в тому, що не перевірив інформацію про технічні характеристики транспортних засобів, які планували закуповувати підконтрольним підприємством за бюджетні кошти, не встановив ціну аналогічних транспортних засобів на ринку, не організував роботу таким чином, щоб підпорядковані працівники перевірили дану інформацію".

16 лютого Новозаводський районний суд Чернігова відсторонив начальника міського управління ЖКГ Ярослава Куца від займаної посади строком на два місяці.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок