Військовим РФ оголосили підозри за незаконне утримання та катування людей на пилорамі у Вишневому, що на Чернігівщині

Військовим РФ оголосили підозри за незаконне утримання та катування людей на пилорамі у Вишневому, що на Чернігівщині

Утримували та катували людей на пилорамі у Вишневому, що на Чернігівщині
Пилорама, на якій утримували людей та військові РФ. Суспільне Чернігів

На Чернігівщині 17 травня оголосили підозри двом військовим РФ у порушенні законів та звичаїв війни. Костянтина Смирнова та Дениса Подгорного підозрюють у незаконному утриманні цивільних людей на пилорамі у Вишневому, та катуванні їх, з метою отримання інформації про військовослужбовців Збройних сил України, учасників антитерористичної операції та отримання відомостей про причетних до знищення колони військової техніки ЗС РФ.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора на своєму офіційному сайті.

Як йдеться у повідомленні, Костянтин Смирнов перебуваючи на посаді начальника військової поліції Центрального військового округу та військовослужбовець Денис Подгорний зайняли села Довжик, Вишневе, де перебували до 1 квітня 2022 року.

Підозра
Костянтин Смирнов. Скріншот з відео очевидців

Незаконно утримували цивільних на пилорамі

У проміжок часу з 28 лютого 2022 року по 13 березня 2022-го військовослужбовці ЗС РФ захопили територію пилорами у селі Вишневе. Також з метою отримання інформації про військовослужбовців Збройних сил України, учасників антитерористичної операції та отримання відомостей про причетних до знищення колони військової техніки ЗС РФ Костянтин Смирнов віддав наказ Денису Подгорному та іншим невстановленим військовослужбовцям ЗС РФ, незаконно утримувати в одному з приміщень пилорами цивільних людей.

"Також військовослужбовці ЗС РФ, на виконання наказу Костянтина Смирнова під загрозою застосування вогнепальної зброї, почали примусово звозити та поміщати цивільне населення села Довжик та інших сусідніх населених пунктів на територію пилорами, де здійснювали ув'язнення мирних жителів сіл, та їх незаконне утримання", — йдеться у повідомленні.
Підозра
Пилорама, на якій утримували і катували цивільних. Суспільне Чернігів

Люди перебували в приміщенні в неналежних санітарних та температурних умовах, без належного харчування та можливості нормально справляти свої природні потреби, а також без надання відповідної медичної допомоги, яку вони потребували у зв'язку з побиттям.

Обстріляли автівку цивільного, а потім допитували та били

"13 березня 2022 року у селі Довжик Чернігівського району невстановлені військовослужбовці ЗС РФ обстріляли з автоматичної вогнепальної зброї цивільний автомобіль. У результаті нападу чоловік отримав осколкове поранення. У подальшому невстановлені досудовим розслідуванням військовослужбовці ЗС РФ, які обстріляли автомобіль потерпілого, наздогнали його, витягли з автомобіля та нанесли потерпілому удари ногами по різним частинам тіла, після чого одягнули на голову мішок та, всупереч його волі, привезли на пилораму", — йдеться у повідомленні.

Під час незаконного утримання потерпілого на пилорамі Денис Подгорний та інші невстановлені військовослужбовці РФ допитували чоловіка, били його, щоб отримати інформацію про військовослужбовців Збройних сил України, учасників антитерористичної операції.

Далі, невстановлені військовослужбовці ЗС РФ, зав'язали потерпілому очі та вивезли на околицю Ріпок, де залишили.

Підозра
Пилорама, на якій утримували і катували цивільних. Суспільне Чернігів

Наказали роздягтися до спідньої білизни

Також 21 березня 2022 військові РФ в одному з окупованих сіл зупинили цивільного та наказали надати для перевірки документи, що посвідчують особу, після цього, наказали йому роздягтися до спідньої білизни, і, попри те, що на вулиці був сильний мороз, оглянули, чи є на тілі синці від ременя зброї, бронежилета, татуювання патріотичні чи військового характеру, але нічого не виявили, наказали вдягнутися.

"Надалі, невстановлені досудовим розслідуванням військовослужбовці ЗС РФ, за наказом Костянтина Смирнова, зв'язали цивільному руки, на голову одягнули пакет, замотали очі скотчем, посадили до військового автомобіля. У подальшому, через декілька годин, розпочали проводити допит, в результаті чого йому було спричинено удари ногами, руками, вогнепальною зброєю по тулубу, ногах та руках. Надалі, після допиту, чоловіка вивели на вулицю та відпустили".
Підозра
Костянтин Смирнов посередині. Скрін з відео пропагандистських ЗМІ

Допит та катування жителя Буянок

Також, як встановило слідство, Денис Подгорний за попередньою змовою з іншими 20 невстановленими військовослужбовцями ЗС РФ, прибули до жителя Буянок. Будучи озброєними вони завели чоловіка до середини будинку та провели там обшук. Росіяни завдали декілька ударів кулаком по животі потерпілого. Після чого, чоловіка вивели на вулицю та одягли пакет на голову, обмотали скотчем очі, руки зв'язали та відвезли до пилорами.

"Під час незаконного утримання Подгорний та інші невстановлені військовослужбовці РФ із застосуванням фізичної сили здійснювали допит та били з метою отримання відомостей про військовослужбовців ЗСУ".

Згодом військовослужбовці ЗС РФ перемістили та залишили потерпілого на території біля цвинтаря в селі Вишневе, потерпілий прийшов до тями та направився до місця свого проживання.

За якими статтями судитимуть росіян

Костянтина Смирнова підозрюють у порушенні законів та звичаїв війни, зокрема, за те, що чоловік віддавав накази жорстоко поводитися з цивільними, катував їх з метою отримання необхідних йому відомостей.

Таким чином, Дениса Подгорного підозрюють у порушенні законів та звичаїв війни, а саме: незаконне позбавлення волі цивільних людей та їх катування.

Обох чоловіків судитимуть за частиною 2 статті 28 та частиною 1 статті 438 КК України.

Нагадаємо, також поліцейські повідомили про підозру у вбивстві Денису Подгорному та Костянтину Смирнову, які 18 березня 2022 року, під час окупації одного із населених пунктів, розстріляли трьох братів після обшуку їхнього будинку.

Більше дивіться у сюжеті:

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок