21-річну дівчину з Чернігова, яку підозрюють у вбивстві батька, залишили під вартою

21-річну дівчину з Чернігова, яку підозрюють у вбивстві батька, залишили під вартою

21-річну дівчину з Чернігова, яку підозрюють у вбивстві батька, залишили під вартою. Таке рішення ухвалив Чернігівський апеляційний суд 16 травня. У Деснянському районному суді Чернігова 8 травня підозрюваній обрали запобіжний захід – два місяці тримання під вартою. Адвокат Михайло Завгородній оскаржував це рішення та просив змінити запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт з носінням електронного браслета. Прокурор і слідча просили залишити підозрювану під вартою. Які аргументи наводили сторони – читайте далі.

Чому адвокат оскаржує рішення суду

У Чернігівському апеляційному суді адвокат Михайло Завгородній оскаржує рішення – два місяці тримання під вартою, бо, за його словами, у клопотанні слідчого про тримання під вартою не було достатнього обґрунтування.

"Тільки тезування певних ризиків без надання будь-яких доказів. Ніяких перешкод моя підзахисна слідству не буде вживати і зайве її тримати під вартою".
21-річну дівчину з Чернігова, яку підозрюють у вбивстві батька, залишили під вартою
Михайло Завгородній. Суспільне Чернігів

Свідки, яких опитали, за словами адвоката, характеризують його підзахисну тільки з позитивної сторони і впливати на них дівчині немає сенсу.

"Оці свідки можуть надати покази тільки в частині, в якій характеризують мою підзахисну. Але ж не можуть висвітлити тих подій або на спростування, або на будь-які обставини, які відбувались між потерпілим, вже покійним, і моєю підзахисною. Вона ні разу не судима, вона є студенткою, у неї є сталі соціальні зв’язки, є місце помешкання", — каже Михайло Завгородній.

Чому слідча та прокурор не погодилися з апеляційною скаргою

Слідча та прокурор не погодилися з апеляційною скаргою адвоката і просили суд залишити підозрювану під вартою.

"Важливе значення у даному кримінальному провадженні має саме суспільна небезпечність вчиненого діяння, бо був не один постріл, а їх було шість. Дуже важливе значення має встановлення психічного та психологічного стану підозрюваної. Призначено психолого-психіатричну комплексну експертизу, яка і встановить, має вона суспільну небезпечність чи не має. Встановлено, що вона зверталася до лікаря-психіатра, потрібно встановити причини, чому так було, і, взагалі, встановити всі причини вчиненого діяння", — говорить слідча Олена Дудка.
21-річну дівчину з Чернігова, яку підозрюють у вбивстві батька, залишили під вартою
Олена Дудка. Суспільне Чернігів

Прокурор Вадим Карась сказав, що рішення слідчого судді про тримання під вартою є обґрунтованим і законним. Вказані ризики нікуди не зникли.

"А саме: переховуватися від органів досудового розслідування та суду і впливати на свідків в даному кримінальному провадженні. В даному кримінальному провадженні надано доручення оперативним працівникам на встановлення та допит кола осіб, з якими спілкувалася сама підозрювана, з приводу встановлення того факту, що вона розказувала про те, що відбувалося в сім’ї, чи скаржилась вона на батька з даного приводу, чи спричинялись їй тілесні ушкодження, чи не спричинялися".
21-річну дівчину з Чернігова, яку підозрюють у вбивстві батька, залишили під вартою
Вадим Карась. Суспільне Чернігів

Порадившись, колегія суддів ухвалила залишити підозрювану під вартою. Повний текст ухвали мають проголосити 20 травня.

В чому суть справи

Нагадаємо, ввечері 6 травня у квартирі на проспекті Левка Лук’яненка сталося вбивство. Як повідомляла Нацполіція області, 21-річна дівчина-студентка шість разів вистрілила з пістолета у спину своєму батьку.

21-річну дівчину з Чернігова, яку підозрюють у вбивстві батька, залишили під вартою
Багатоповерхівка, де сталося вбивство. Суспільне Чернігів

Сусіди і матір підозрюваної розповіли, що в родині не один рік було домашнє насильство, чоловік бив дружину та доньку, на нього не один раз викликали поліцію. На заняття до музичної школи дівчина приходила з синцями та саднами, зламаними пальцями та ребрами. Про те, що коїться вдома, вона розповіла викладачам пів року тому.

21-річну дівчину з Чернігова, яку підозрюють у вбивстві батька, залишили під вартою
Поліція затримала дівчину, яку підозрюють у вбивстві батька. Поліція Чернігівської області

У відповіді на інформаційний запит у районному управлінні Нацполіції Суспільному повідомили, що протягом 2023-2024 років на лінію "102" надходило одне звернення щодо домашнього насильства у цій родині. Воно було від підозрюваної. Далі цитуємо:

"На місце події було направлено слідчо-оперативну групу Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області. В ході проведення перевірки, громадянка Ємельяненко надала письмове пояснення, в якому зазначила, що претензій до Ємельяненка будь-якого характеру не має, конфлікт було вичерпано, допомоги поліції та подальшої перевірки не потребує".

За період до 2023-го інформації щодо викликів у поліції нам не надали.

Що розповіли Суспільному сусіди про конфлікти між дочкою і батьком, якого дівчина застрелила у Чернігові, дивіться у сюжеті:

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок