У Прилуках судять депутата, якого обвинувачують у забрудненні земель відходами, шкідливими для довкілля

У Прилуках судять депутата, якого обвинувачують у забрудненні земель відходами, шкідливими для довкілля

Депутат Прилуцької міськради Руслан Ніязов своєї провини у забруднені та псуванні земель, а також службовій недбалості не визнає. 3 листопада працівники поліції виявили на прилуцькому полігоні твердих побутових відходів факт забруднення земель небезпечними відходами – вміст нафтопродуктів у ґрунті перевищив норму у 28 разів. Тодішньому очільнику комунального підприємства "Послуга" Руслану Ніязову оголосили про підозру. Сьогодні, 10 травня, цю справу почали розглядати по суті. За словами адвоката Володимира Ювченка, частина доказів була отримана з порушеннями. Детальніше – у матеріалі.

Що каже прокурор

У Прилуцькому міськрайонному суді Чернігівської області почали розгляд справи по суті щодо ексочільника комунального підприємства "Послуга" Руслана Ніязова.

У Прилуках на Чернігівщині судять депутата, якого обвинувачують у забрудненні земель відходами, шкідливими для довкілля
Судове засідання. Суспільне Чернігів

Обвинувальний акт зачитав прокурор Олександр Довгошей:

"Обвинувачується у забрудненні земель відходами, шкідливими для довкілля внаслідок порушення спеціальних правил, що спричинило тяжкі наслідки та вчиненні злочину, передбаченого частиною 2 статті 239 Кримінального кодексу України службовій недбалості, тобто у неналежному виконання службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне до них, що спричинило тяжкі наслідки, тобто вчинення злочину передбаченого частиною 2 статті 367 Кримінального кодексу України".
Прилуцький полігон твердих побутових відходів: у Прилуках судять депутата, якого обвинувачують у забрудненні земель відходами, шкідливими для довкілля
Прилуцький полігон твердих побутових відходів. Поліція Чернігівської області

На засіданні прокурор додав, що в інтересах Сухополов’янської сільської ради, де фактично розташоване прилуцьке сміттєзвалище, прокуратура також заявила цивільний позов про компенсацію шкоди.

"Вивантаження вказаного бурового шламу, допущене Ніязовим, призвело до забруднення земельної ділянки площею 0,8 гектари на території прилуцького міського сміттєзвалища відходами, що створило небезпеку для довкілля та спричинило тяжкі наслідки у вигляді шкоди навколишньому середовищу у сумі 32 мільйони 305 тисяч 722 гривні 8 копійок".
Прилуцький полігон твердих побутових відходів 12 травня 2023 року: у Прилуках на Чернігівщині судять депутата, якого обвинувачують у забрудненні земель відходами, шкідливими для довкілля
Прилуцький полігон твердих побутових відходів 12 травня 2023 року. Владислав Колісник

Прокурор майже три години озвучував суду письмові докази у справі. Зокрема, слідством було встановлено, що 10, 23 та 26 квітня на полігон було вивантажено понад 60 тонн бурового шламу рідкої фракції. 28 квітня чергову спробу вивантажити ще 20 тонн таких відходів зупинили правоохоронці. За матеріалами слідства, за укладеним договором приватна фірма мала право вивозити на полігон лише тверді відходи нафтовидобутку.

"В ході виконання даного договору Ніязов, достовірно знаючи, що ТОВ «Еко Івест Груп» на території прилуцькоїго міського сміттєзвалища твердих побутових відходів вивантажується буровий шлам рідкої фракції, усвідомлюючи, що такі відходи за видом та класом небезпеки не відповідають тим, які можуть прийматися вказаним сміттєзвалищем".

Що каже сторона захисту

Сторона захисту заявила, що частина доказів була отримана з порушеннями, а "окремі слідчі дії були проведені з метою створення штучних доказів".

Зокрема, зі слів адвоката Володимира Ювченка, негласні слідчі дії, на яких формувалася підозра, проводилися на основі іншого кримінального провадження. Воно внесене до реєстру досудових розслідувань за частиною 3 статті 191 та надалі перекваліфіковане на частину 4 статті 191 Кримінального кодексу.

Адвокат депутата, якого обвинувачують у забрудненні земель відходами, шкідливими для довкілля, та судять у Прилуках на Чернігівщині, Володимир Ювченко
Адвокат Володимир Ювченко. Суспільне Чернігів
"Стосуються керівництва міської ради, керівництва відділу освіти і керівництва одного із комунальних закладів, воно не стосується забруднення взагалі. Розтрата державних, бюджетних коштів. Ми вважаємо, що ці негласні слідчі дії проводилися по іншому кримінальному провадженню, вони були об’єднанні з кримінальним провадженням, яке інкримінується моєму підзахисному і таким чином вони були легалізовані", — говорить Володимир Ювченко.

Руслан Ніязов своєї вини не визнає:

"Жодної шкоди довкіллю, жодної загрози здоров’ю та життю прилучан немає. Всі заходи вжиті мною, як керівником, а саме щоквартальна експертиза повітря, землі, ґрунтових вод на цьому об’єкті проводилася протягом декількох років. Жодних забруднень, які нанесли шкоду довкіллю виявлено не було. Всі ці матеріали ми будемо надавити з захисником в подальшому судовому розгляді".
Депутат Руслан Ніязов, якого обвинувачують у забрудненні земель відходами, шкідливими для довкілля, та судять у Прилуках на Чернігівщині
Руслан Ніязов. Суспільне Чернігів

На наступному засіданні планується розгляд аудіо та відео доказів.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок