Втеча з "Шишкіна" та лікарняний у медцентрі дружини: про що говорили під час обрання запобіжного заходу Куцу

Втеча з "Шишкіна" та лікарняний у медцентрі дружини: про що говорили під час обрання запобіжного заходу Куцу

Нічний домашній арешт або особисте зобов’язання: у Новозаводському районному суді Чернігова обирають запобіжний захід начальнику міського управління ЖКГ Ярославу Куцу. Рішення суддя Андрій Лібстер має оголосити вранці 16 лютого. Про втечу підозрюваного із заміського комплексу відпочинку "Шишкін" та його лікарняний у медцентрі, який належить його дружині — читайте далі.

14 лютого Куцу вручили підозру щодо ймовірної службової недбалості. Справа стосується збитків, завданих бюджету на майже 7,9 мільйона гривень. Йдеться про закупівлю комунальним підприємством "АТП-2528" техніки білоруського виробництва влітку 2022 року за завищеними цінами.

Куц не вважає себе винуватим

Сам Куц на засіданні сказав, що підозру вважає необґрунтованою, адже в його посадовій інструкції не передбачено, що він має контролювати діяльність підприємства, у якого є свій керівник.

"Мені складно сказати, з чого така виникла логіка. Виходить таким чином, що будь-яке порушення, яке зробило комунальне підприємство будь-яке, автоматично в цьому моя провина. Я не можу нести відповідальність за дії посадової особи. Я його не спонукав, я йому не казав. В чому я незадовільно виконав свою роботу? Тим більше вони оголосили тендер, це прозоро".
Ярослав Куц
Ярослав Куц. ФОТО: Суспільне Чернігів

Зі слів прокурора Володимира Коваля, до обов’язків Ярослава Куца входить забезпечення ефективного і цільового використання бюджетних коштів:

"Куц підозрюється в тому, що не перевірив інформацію про технічні характеристики транспортних засобів, які планували закуповувати підконтрольним підприємством за бюджетні кошти, не встановив ціну аналогічних транспортних засобів на ринку, не організував роботу таким чином, щоб підпорядковані працівники перевірили дану інформацію".
Прокурор Володимир Коваль
Прокурор Володимир Коваль. ФОТО: Суспільне Чернігів

Намагався таємно покинути "Шишкін"

Підозру Ярославу Куцу правоохоронці вручили поблизу одного із заміських комплексів відпочинку. За словами підозрюваного, він того дня був на лікарняному, бо погано почувався.

"Я звернувся до сімейного лікаря, зателефонував. По-друге, в мене робота така трохи стресова, тому я спокійно поїхав. Дійсно, до «Шишкіна», я планував вечерю з дружиною святкову", — каже Куц.

За словами прокурора, Ярослав Куц намагався таємно покинути готельний комплекс та виїхати в протилежний від Чернігова бік.

"Водій повідомляв, що сам намагається виїхати з території, де розташований «Шишкін», а, як виявилося, на задньому сидінні перебував підозрюваний. Потім з’явилася довідка про нібито тимчасову непрацездатність, яка була отримана, як було встановлено, у закладі охорони здоров’я, де директором і засновником є його дружина (мова про медцентр "Аксіома", власницею якої, за інформацією з його декларації, є дружина Куца, — ред.)".

Який запобіжний захід просить прокурор

Сторона обвинувачення просить підозрюваному домашній арешт із 21:00 до 7:00 із певними зобов’язаннями, серед яких – не відлучатися з Чернігова без дозволу. Пояснює це тим, що Куц може намагатися уникнути відповідальності, в тому числі переховуватися від слідства.

"Вказане підтверджується тим, що під час проведення обшуку за місцем проживання Куца на місце проведення слідчих дій Куц з’явитися відмовився, ігнорував телефонні дзвінки слідчого", — говорить слідчий у кримінальному провадженні Василь Бондаренко.
Слідчий Василь Бондаренко
Слідчий Василь Бондаренко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Також слідчий поліції зазначив те, що Ярослав Куц може впливати на свідків. Проте Куц говорить, що він готовий співпрацювати зі слідством.

Крім того, за словами його захисника Олександра Шевченка, він лікується у Києві.

"Мій підзахисний має деякі хронічні захворювання у зв'язку з чим, він вимушений  регулярно звертатися за отриманням кваліфікованої медичної допомоги. Щодо обов'язків, які пропонує покласти на мого підзахисного слідчий — це буде перешкоджати пану Куцу, скажімо так, оперативно звертатися за медичною допомогою у разі виникнення гострої потреби".
Адвокат Олександр Шевченко
Адвокат Олександр Шевченко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Олександр Шевченко просив відмовити у задоволенні клопотання сторони обвинувачення. А в разі необхідності обрати запобіжний захід, щоб це було особисте зобов’язання з можливістю пересуватися без дозволу територією Чернігівської й Київської областей та Києвом.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок