Рош га-Шана 2021: хасиди приїдуть на Черкащину на місяць раніше

Рош га-Шана 2021: хасиди приїдуть на Черкащину на місяць раніше

Рош га-Шана 2021: хасиди приїдуть на Черкащину на місяць раніше
. Суспільне: Черкаси - Анна Корнієнко

Для святкування Рош га-Шана хасиди приїдуть на Черкащину на місяць раніше. Це в коментарі Суспільному підтвердив представник хасидської громади Хайм Хазін.

Він розповів, що група брацлавських хасидів готується відправити студентів до Умані на місяць раніше.

"Хасиди хвилюються, що не зможуть потрапити на святкування, як було минулого року. Тому вони планують приїхати раніше, щоб уникнути карантинних обмежень. Близько тисячі хасидів вже прибули в Умань. Здебільшого, це родини, які не живуть в готелях, а винаймають окреме житло, тож ризиків захворіти менше", – зазначив він.

Із його слів, частина з них вакциновані, інші вже перехворіли і мають антитіла.

Що відомо

  • Настання нового 5 782 року за юдейським календарем почнуть святкувати увечері шостого вересня 2021 року. Святкування закінчиться ввечері восьмого вересня.
  • Свято Рош га-Шана набуло в Україні статусу національного. Щороку на святкування єврейського нового року до Умані приїжджає від 30 до 50 тисяч паломників з різних країн. У 2020 році через пандемію приїхало у десять разів менше паломників.
  • У 2020 році приїзд хасидів на традиційне паломництво на свято Рош га-Шана обмежили. Уряди України та Ізраїлю закликали хасидів не їхати до Умані на святкування Нового року з огляду на пандемію коронавірусу.
  • 14 вересня 2020 року приблизно півтори тисячі хасидів прибули у прикордонні з Україною території Білорусі, аби потрапити до Умані на святкування Рош-га-Шана. Прикордонники стримували паломників на КПП у Чернігівській області разом з поліцією та Нацгвардією, а потім тимчасово обмежили рух транспорту та громадян у пункті пропуску "Нові Яриловичі".

Читайте також

На початок