Хасиди на кордоні з Білоруссю: Україна обмежила пропуск на КПП

Хасиди на кордоні з Білоруссю: Україна обмежила пропуск на КПП

Хасиди на кордоні з Білоруссю: Україна обмежила пропуск на КПП
ДПСУ

Українські прикордонники тимчасово обмежили рух транспорту та громадян у пункті пропуску "Нові Яриловичі" на кордоні України та Білорусі в Чернігівській області. Правоохоронці намагаються не допустити незаконного перетину держкордону групами хасидів.

Як повідомили у пресслужбі Державної прикордонної служби, після обіду на КПП почали прибувати значні групи іноземців, які прагнули потрапити в Україну попри обмеження, що діє за рішенням уряду до 28 вересня. За словами прикордонників, іноземці продовжують перебувати на території Білорусі між українським та білоруським пунктами пропусків.

У ДПСУ наголошують, що були вимушені обмежити пропуск транспорту через КПП зважаючи, що знаходження значної кількості іноземців, фактично на проїжджій частині, призводить до ускладнення руху автівок та "може нести загрозу життю громадян".

Про це рішення також поінформували білоруську сторону. Наразі здійснюється перенаправлення транспортних засобів на інші пункти пропуску.

Що відомо

  • 14 вересня приблизно півтори тисячі хасидів прибули у прикордонні з Україною території Білорусі, аби потрапити до Умані на святкування Рош-га-Шана.
  • Свято Рош га-Шана набуло в Україні статусу національного, однак уряди України та Ізраїлю закликали хасидів не їхати цього року до Умані на святкування Нового року з огляду на пандемію. Щороку до Умані приїжджає від 30 до 50 тисяч паломників з різних країн.
  • 26 серпня Кабінет міністрів заборонив в'їзд іноземців з 29 серпня по 28 листопада. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив на засіданні, що 27 серпня комісія з питань техногенної безпеки розгляне заборону масових заходів в Умані в вересні, приїзд хасидів на традиційне паломництво на свято Рош га-Шана буде суттєво обмежено.
  • 28 серпня Жителі Умані намагались завадити хасидам в’їхати у місто, сталася сутичка

Вибір редакції

На початок