Уряди України та Ізраїлю закликали хасидів не приїжджати цього року в Умань

Уряди України та Ізраїлю закликали хасидів не приїжджати цього року в Умань

Оновлено
Уряди України та Ізраїлю закликали хасидів не приїжджати цього року в Умань
. УНІАН

Свято Рош га-Шана набуло в Україні статусу національного, однак уряди України та Ізраїлю закликали хасидів не їхати цього року до Умані на святкування Нового року з огляду на пандемію.

"Цього року епідемічна ситуація в Україні та Ізраїлі, як і в усьому світі, на жаль, не дає змогу традиційно відзначити це свято. Керуючись рекомендаціями та застереженнями Міністерств охорони здоров’я України та Ізраїлю, наполегливо закликаємо усіх паломників, які планують взяти участь у цьогорічних святкових заходах з нагоди Рош га-Шана в Україні, утриматися від відвідання міста Умань через загрозливу епідемічну ситуацію", - йдеться у спільній українсько-ізраїльській урядовій заяві щодо паломництва хасидів.

Раніше Кабмін повідомив про те, що святкування Рош га-Шани цього року буде "обмежено".

"В останні тижні Україна фіксує зростання спалахів захворювання на коронавірус серед населення. Аналогічна ситуація спостерігається і в інших державах, що змушує уряди цих країн повертатися до більш жорстких карантинних обмежень. Ми заслухали доповіді профільних міністрів на уряді й дійшли висновку, що епідеміологічна ситуація в країні та світі не дає змоги організовувати та проводити масові заходи, тим паче за участі іноземців", - заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

При цьому, міністр не уточнив, яких саме обмежень варто чекати. Не розповів про них і заступник директора департаменту комунікацій МВС Ярослав Тракало, якому Суспільне зателефонувало по коментар.

Раніше мер Умані Олександр Цебрій заявив, що готовий усіма законними методами не дозволити хасидам приїхати у місто. Щоб донести свою позицію, міськголова приїхав до Києва та написав заяву в Офіс президента, в якій просить зустрічі з Володимиром Зеленським.

"Я готовий на радикальні міри, але в рамках чинного законодавства. Ви пам'ятаєте, як це було, коли перекривалися блокпостами в'їзди на території міста Умані. Це рішення може прийняти ТЕБ та НС міста Умані. Я хочу почути ваше відношення до цього. Як ви ставитеся, коли на період Рош ха-Шана ми зробимо такі запобіжні міри", - сказав Цебрій у своєму відеозверненні.

У коментарі Суспільному мер Умані наголосив, що"усі методи будуть законними".

Як приклад Цебрій навів перелік дій, які місто зробило, коли в них виявили першого хворого, який згодом помер. За його словами, тоді були перекриті в'їзди на територію міста за винятком чотирьох в'їздів, потрапити в місто можна було тільки або з пропискою в Умані, або в Уманському районі та температурний скринінг.

Читайте також

Голова Черкаської ОДА розповів про план "А" і "Б" щодо приїзду паломників до Умані

Що відомо

  • 11 серпня комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій дозволила приїхати в Умань на святкування Рош ха-Шана 5-10 тисячам паломників.
  • Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю виступило проти традиційного паломництва хасидів до Умані для святкування юдейського свята Рош га-Шана через пандемію COVID-19.
  • У 2019 році на святкування Рош ха-Шана в Умань приїхали більше 30 тисяч паломників.
На початок