Уряд продовжив адаптивний карантин до листопада

Уряд продовжив адаптивний карантин до листопада

Оновлено
Уряд продовжив адаптивний карантин до листопада
. Cassiano Psomas, Unsplash

Кабінет міністрів продовжив адаптивний карантин на 2 місяці до 31 жовтня у зв’язку зі збільшенням кількості хворих на коронавірус в Україні та закрив в'їзд іноземцям майже до кінця вересня.

"Ми маємо всі разом об'єднатися навколо простих правил: носити маску, дезінфікувати приміщення, дотримуватися соціальної дистанції. Робити речі, які можуть рятувати сотні, а, можливо, тисячі життів. Адаптивний карантин дозволяє нам тримати баланс між карантинними обмеженнями і нормальним життям країни. Рівень захворюваності в останні тижні змушує нас діяти більш рішуче", — сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні 26 серпня.

Він додав, що обмеження і зонування території України по кольорах будуть діяти, щонайменше, до 1 листопада.

"Ми бачимо, за рахунок епідемічних розслідувань, чому відбувається таке зростання (захворюваності — ред.). Пропонується посилити обмежувальні заходи у регіонах, де встановлений рівень епідемічної небезпеки, а саме — заборонивши проведення дискотек, роботу розважальних заходів, нічних клубів, відділів громадського харчування з організацією дозвілля. Крім того, ми відпрацювали з Міністерством культури заборону проведення концертів, крім тих, які проводяться закладами культури і для яких концерти протягом останнього року є основним видом діяльності", — сказав міністр охорони Максим Степанов.

Він додав, що органам місцевого самоврядування буде надано доступ до додатку "Дій вдома" для контролю осіб, які мають бути на самоізоляції та/або порушили правила карантину.

Також уряд закрив в'їзд в Україну з 29 серпня до 28 вересня для іноземців, крім тих, хто має дозволи на проживання в Україні, прямує з транзитною метою і має документи, щоб виїхати протягом двох діб, їдуть з навчальною метою, є дипломатами або членами їх сімей, визнані біженцями, є військовими Збройних сил України, членами спортивних команд, міжнародних і гуманітарних місій, відповідних екіпажів або є членами їх сімей, діячами культури, що прибувають за запрошенням, особами, що здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації, прибувають на лікування тощо.

"З огляду на рівень захворюваності ми повинні захистити наших співгромадян і проявити відповідальність перед нашими іноземними партнерами", — сказав Шмигаль.

Він додав, що окремі питання щодо в'їзду іноземних громадян буде регулювати голова митниці, наприклад, у разі звернень громадян Білорусі. Крім того, 27 серпня комісія з питань техногенної безпеки розгляне заборону масових заходів в Умані в вересні, приїзд хасидів на традиційне паломництво на свято Рош га-Шана буде суттєво обмежено.

Водночас, як відзначив у коментарі Суспільному міністр Кабміну Олег Немчінов, Україна завчасно попередила партнерів, що через важку епідеміологічну ситуацію, змушена ухвалити таке рішення.

"Але ми дали достатньо вичерпний перелік категорій громадян, в’їзд яких буде дозволений. У першу чергу це представники дипмісій, це водії транзитних транспортних засобів, це люди які з гуманітарною метою відвідують Україну. Це дуже вичерпний випадок людей, які пов’язані з проведенням спортивних змагань, тощо", - відзначив він.

Раніше президент Володимир Зеленський підтримав необхідність продовження карантину, зокрема, впровадження заборони на роботу нічних клубів, проведення концертів. Шмигаль додав на засіданні, що у "нічних клубах абсолютно не дотримуються маскового режиму і карантину загалом", тому зростає захворюваність серед молодих людей від 21 до 35-40 років.

Що відомо

  • Станом на ранок 26 серпня в Україні зафіксовано 1670 нових випадків коронавірусу, 584 людини одужали. При цьому 36 випадків виявилися летальними.
  • 20 серпня МОЗ оновило карту "жовтих", "помаранчевих" і "червоних" зон України.
  • Уряд ухвалив постанову, яка передбачає встановлення карантину з 1 по 31 серпня, проте умови обмеження визначатимуться тим, у якій із чотирьох зон — "зеленій", "жовтій", "помаранчевій" чи "червоній" — перебуває той чи інший регіон.
  • Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що з 1 вересня школи відкриють, але вони працюватимуть тільки до того часу, поки не буде перевищений епідпоріг захворювання на коронавірус.
На початок