Півтори тисячі хасидів хочуть потрапити в Україну з Білорусі. На КПП обмежили пропуск

Півтори тисячі хасидів хочуть потрапити в Україну з Білорусі. На КПП обмежили пропуск

Оновлено
Півтори тисячі хасидів хочуть потрапити в Україну з Білорусі. На КПП обмежили пропуск
ДПСУ

Приблизно півтори тисячі хасидів прибули у прикордонні з Україною території Білорусі, аби потрапити до Умані на святкування Рош-га-Шана. Прикордонники стримували паломників на КПП у Чернігівській області разом з поліцією та Нацгвардією, а потім тимчасово обмежили рух транспорту та громадян у пункті пропуску "Нові Яриловичі".

У ДПСУ наголосили, що були вимушені обмежити пропуск транспорту через КПП зважаючи, що знаходження значної кількості іноземців, фактично на проїжджій частині, призводить до ускладнення руху автівок та "може нести загрозу життю громадян".

"В одному з пунктів пропуску в межах Чернігівської області фіксується прибуття груп іноземних громадян, які попри обмеження в’їзду намагаються потрапити в Україну. Голова ДПСУ Сергій Дейнеко зустрівся з представниками іноземців та довів вимоги Постанови КМУ, щодо обмеження в’їзду іноземців. Наразі ДПСУ залучила резерви відомства та організувала взаємодію з підрозділами Національної поліції та Національної гвардії України. Ситуація залишається контрольованою", — повідомила пресслужба ДПСУ.

1,5 хасидів намагаються потрапити в Україну з Білорусі. На пункти пропуску виведена Нацгвардія
Сергій Дейнеко веде переговори із паломниками-хасидами. ДПСУ

Згідно з повідомленням ДПСУ, з представниками паломників зустрівся голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнекою. Він нагадав, що після запровадження урядом обмежень на допуск в Україну іноземців, кордон із Білоруссю охороняється в посиленому режимі "з метою недопущення провокацій та запобігання незаконному проникненню в Україну груп іноземців.

"Голова відомства чітко наголосив на недопущенні порушення кордону іноземцями, адже вони нестимуть за це відповідальність, а прикордонники не допустять спроб порушення кордону", - наголосили у ДПСУ.

Як повідомляє білоруське видання БЕЛТА, загалом на території прикордонних з Україною районів Білорусі зараз перебувають близько 1,5 паломників-хасидів.

1,5 хасидів намагаються потрапити в Україну з Білорусі. На пункти пропуску виведена Нацгвардія
Нацгвардійці на прикордонному пункті. ДПСУ

"За наявною в Держприкордонкомітеті інформації, на території прикордонних з Україною районів знаходяться понад 1,5 тисячі євреїв-хасидів, які планували потрапити в сусідню державу в зв'язку зі святкуванням 19 вересня Нового року за іудейським календарем. З білоруської сторони перетин кордону на виїзд з країни не обмежений", – зазначається у повідомленні.

У відповідь на звернення Суспільного, 15 вересня прокоментувати ситуацію пообіцяв голова Об'єднаної єврейської громади України Михаєль Ткач.

Що відомо

  • Свято Рош га-Шана набуло в Україні статусу національного, однак уряди України та Ізраїлю закликали хасидів не їхати цього року до Умані на святкування Нового року з огляду на пандемію. Щороку до Умані приїжджає від 30 до 50 тисяч паломників з різних країн.
  • 26 серпня Кабінет міністрів заборонив в'їзд іноземців з 29 серпня по 28 листопада. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив на засіданні, що 27 серпня комісія з питань техногенної безпеки розгляне заборону масових заходів в Умані в вересні, приїзд хасидів на традиційне паломництво на свято Рош га-Шана буде суттєво обмежено.
  • 28 серпня Жителі Умані намагались завадити хасидам в’їхати у місто, сталася сутичка

На початок