Перейти до основного змісту

Підрив греблі біля Курахового, удари по Краматорську, засуджені військовополонені у "ДНР". Новини Донбасу 11 листопада

Оновлено
Місто Покровськ, Донецька область, 4 листопада 2024 рік. REUTERS/Інна Варениця

Останні новини Донецької та Луганської областей 11 листопада 2024 року, всі події, які відбуваються сьогодні в регіоні, онлайн-стрічка від редакції Суспільне Донбас.

Дивіться на YouTube наші репортажі та історії, підписуйтесь на наш Instagram, стежте за нами у Telegram, Facebook або WhatsApp.

Всі новини попереднього дня — 10 листопада 2024 року.

У Костянтинівській громаді три дні будуть проводити безкоштовну стерилізацію котів і собак

Про це у Facebook повідомила Костянтинівська МВА.

"Благодійний фонд Happy Paw з 12.11.2024 по 15.11.2024 включно буде проводити безкоштовну стерилізацію та вакцинацію від сказу котиків та собачок. Можна записувати безхатніх та опікунських ручних тварин", — уточнили в адміністрації.

Телефон у Viber для запису: 050 57 07 407.

Ранкова атака армії РФ по Краматорську: наслідки авіаудару

"Бах — й все. По голові бах — і все у склі. Всі рами опинились в будинку. Ми на ліжку були, рама, лутка — й все по ногах, по всьому. Ноги нормально, минеться, заживе", — говорить жителька Краматорська Ганна.

Від ранку у Краматорську жителі району, куди війська РФ завдали удару о 4:30 трьома авіабомбами ремонтують дахи, забивають OSB-плитами вікна своїх будинків. Внаслідок обстрілу одна жінка зазнала поранень, також пошкоджені 30 будинків та 9 автівок.

Про атаку, руйнування та допомогу сусідам — містяни розказали Суспільне Донбас

Краматорська станція переливання крові потребує донорів

Про це у Facebook повідомила Краматорська МВА.

"Щодня необхідні донори всіх груп, але зараз є гостра потреба донорів крові 4(IV) групи, резус-фактор — негативний", — уточнили у міськраді.

Станція переливання крові у Краматорську працює з понеділка по п'ятницю, забір компонентів крові здійснюється з 08:00 до 12:00. Телефон: 099-297-19-91.

Історія двічі переселенки, яка виїхала з Луганська й пережила окупацію Херсона

"Вранці прокинулися, світла немає, телефони сідають. Від сина повідомлення: "Зі звільненням Херсона!". Спершу не розуміємо: де, що, як. Вперше зв'язалася з мамою, сказала: "Все нормально, ми на площі, тут наші, святкуємо!". Площа була просто забита. Дуже багато військових, дуже багато людей. Прапорів стільки! Це було дуже несподівано з огляду на те, що люди ховали ці прапори. Їх забирали в людей, спалювали — росіяни", — згадує переселенка Ірина.

Жінка вирощує понад сто орхідей, малює в стилі фентезі, перекладає з корейської мови. Ірина Паршина — двічі переселенка, зараз мешкає в Дніпрі. Розказує, це вже її третя колекція орхідей: першу втратила в Луганську, коли виїхала з міста 2014 року, другу — в Херсоні, під час окупації 2022 року. Ірина — журналістка й фотографка. У захопленому російськими військами місті вона намагалася фіксувати побачене і передавати в українські та міжнародні ЗМІ.

Про побачене в окупованому Херсоні і його звільнення, чому в окупації почала вивчати корейську мову та як рятує орхідею з Бучі — Ірина розповіла Суспільне Донбас

Під час обстрілів села Миколаївка та міста Часів Яр на Донеччині поранені двоє людей

Про це телефоном розповіла Суспільне Донбас представниця Донецької обласної прокуратури Олена Руденко.

"Зі ствольної артилерії армія обстріляла село Миколаївка. В результаті атаки 56-річний житель отримав мінно-вибухову травму, осколкові поранення і рвані рани передпліччя. Крім того, в результаті артобстрілу міста Часів Яр травмований 46-річний чоловік. Усім постраждалим надали медичну допомогу", — зазначила Олена Руденко.

В Костянтинівці заповнюють котельні. В населеному пункті намагатимуться запустити опалення, проте це залежить від обстрілів

Про це телефоном Суспільне Донбас розповів начальник міської військової адміністрації Сергій Горбунов.

"В планах було подати опалення тепла ще з 1 числа (1 листопада), але не ми не подаємо. Щоденні обстріли пошкоджена вода (система водопостачання — ред.) і котельні не набираються. Зараз котельні вже майже набрались. Але тільки з'явилась інформація, що знову пошкоджений другий донецький водогін. Все робиться, щоб його (опалення — ред.) дати, і можливо дамо, але сказати точно не можемо", — пояснив Горбунов.

Більше про це — тут

Піротехнік розповів про розмінування Донеччини та мінні пастки окупантів

"Сєвєродонецьк, Бахмут, Соледар, Рубіжне, Світлодарська Дуга, Родине. Боєприпаси з якими я стикався, як то кажучи, з усіма видами. Від гранати до ракет, БпЛА, я це все бачив, я це все розміновував", — розповів начальник піротехнічного відділення Андрій Дмитрієнко.

Чоловік має понад десять років досвіду розмінування територій. Він з Кропивницького, та у відрядженні працював на Донеччині. На Донбасі, у 2014 році, отримав свій перший бойовий досвід у саперній справі.

Про роботу сапером на Донеччині — у публікації

Російські війська вдруге за день обстріляли Краматорськ, поранений юнак

"Відбулось чотири влучання о 16:09-16:10 в приватній забудові. Є інформація про одного легко пораненого", — розказав Олександр Гончаренко.

За його словами, 16-річний юнак має легке поранення руки, допомогу йому надали на місці.

Подробиці читайте у публікації

Демонтаж обладнання Курахівської ТЕС не впливав на електропостачання громади

Про це телефоном розповів Суспільне Донбас начальник Курахівської міської військової адміністрації Роман Падун.

Начальник МВА зазначив, що місто Курахове та села і селища громади лишаються без електропостачання через постійні обстріли та руйнування енергообладнання, проте це не пов'язано із демонтажем обладнання з теплоелектростанції ДТЕК.

Детальніше про це, читайте тут

Люди практично живуть у підвалах. Яка ситуація у Курахівській громаді

Про це 11 листопада Суспільне Донбас повідомив начальник Курахівської міської військової адміністрації Роман Падун у телефонній розмові.

Він уточнив, що дані щодо кількості людей у громаді орієнтовні, у місті проживають близько пів тисячі жителів. Вони переважно живуть у Кураховому та Дачному, більшість людей з інших населених пунктів громади виїхали. За офіційними даними, дітей з громади евакуювали у примусовий спосіб, але правоохоронці можуть фіксувати випадки, коли батьки з неповнолітніми повертаються з евакуації.

"На даний час дуже складно проводити евакуацію, вона вже не так проходить, як евакуація в інших громадах. Приймаємо заявки, як люди можуть додзвонитися, і потім вже Національна поліція на бронеавтомобілях у певний час заїжджає у населений пункт, забирає людей та везе у Павлоград в евакуаційні пункти, звідки людей відправляють поїздом в інші міста й області".

У громаді відсутнє централізоване водопостачання з початку повномасштабного вторгнення, також немає електрики та опалення. "Ми підвозили питну воду людям у населені пункти. Зараз це вже неможливо робити", — розказав очільник громади.

Жителі, які залишаються, мають певний запас гуманітарної допомоги. Магазини вже не працюють у Кураховому.

"Вони (люди — ред.) практично і живуть у підвалах".

За словами Романа Падуна, обстріл Курахового сьогодні, 11 листопада, розпочався з 6 години ранку та триває, такі дані він розповів станом на 13 годину. Армія РФ обстрілює населені пункти "Градами", артилерією, РСЗВ, FPV-дронами.

"Йде вода по селах". Що відомо про пошкодження Тернівської дамби Курахівського водосховища

Російські війська підірвали греблю Курахівського водосховища. Оглянути гідротехнічну споруду біля села Старі Терни Курахівської громади наразі неможливо через обстріли, водночас у селах, що розташовані вздовж течії річки Вовча, фіксують підйом води.

Про це 11 листопада Суспільне Донбас повідомив начальник Курахівської міської військової адміністрації Роман Падун у телефонній розмові, а також пізніше — у Telegram-каналі написав начальник Донецької обласної військової адміністрації Вадим Філашкін.

Від ранку 11 листопада у Telegram-каналах стала ширитися інформація, що підірвана Тернівська дамба на Курахівському водосховищі. Інформацію розповсюджували й окупаційні, й українські спільноти.

Факт пошкодження дамби Суспільному підтвердив очільник громади, на території якої вона розташована.

"Нам відомо, що йде вода по селах, що розташовані біля Тернівської дамби. Характер пошкодження, критичність підтвердити не можемо. Огляд дамби не можемо здійснити через постійні обстріли станом на зараз", — повідомив Суспільному Падун.

За його словами, були дані, що вода підступає до населених пунктів Великоновосілківської громади.

"Ми маємо по інших населених пунктах Великоновосілківської громади, що там йде вода так як, якщо шлюзи відкриваються. То ми констатуємо те, що дамба, ймовірно, пошкоджена", — уточнив Роман Падун.

Згодом начальник Донецької ОВА Вадим Філашкін у Facebook підтвердив, що гребля Курахівського водосховища підірвана — це зробили російські війська.

"Росіяни пошкодили греблю Курахівського водосховища. Цей удар потенційно несе загрозу жителям населених пунктів на річці Вовчій — як на Донеччині, так і на Дніпропетровщині", — йдеться у дописі начальника обласної військової адміністрації.

Які ризики підтоплення після підриву греблі на Курахівському водосховищі

За даними очільника обладміністрації, підтоплень житла наразі не зафіксували.

"Станом на 16:00 встановили, що рівень води у річці в межах Великоновосілківської громади піднявся на 1,2 метри", — уточнив Філашкін.

Начальник Великоновосілківської селищної військової адміністрації Сергій Ященко розказав Суспільне Донбас телефоном, що станом на 17:30 жителям населених пунктів нічого не загрожувало, підтоплень приватних будинків не має на даний момент.

"Моніторимо ситуацію. Найближче вода до сіл Андріївка, Костянтинопіль, Олексіївка", — сказав Ященко у коментарі Суспільне Донбас.

"Вони навіть не знають, що це за храм". Реакція на руйнування російськими окупантами церкви в Маріуполі

Оздоблення храму святителя Петра Могили й собору Успіння пресвятої Богородиці в Маріуполі на Донеччині окупанти хочуть знищити, аби змінити зовнішній вигляд церкви відповідно до канонів РПЦ. Служителі української церкви переконують, що храм не в стінах. А їх обіцяють відновити після деокупації міста. Художниця готова повторити розпис петриківкою, якщо у тому буде потреба. Реакцію на знищення культурної спадщини — зібрало Суспільне Донбас. Детальніше — у матеріалі.

До чотирьох міст Донеччини завтра скоротять подачу води

Про це повідомив начальник Донецької ОВА Вадим Філашкін у Facebook.

"Завтра буде скорочено подачу води до Слов'янська, Краматорська, Дружківки та Костянтинівки. 12 листопада з 8:00 розпочнеться ремонт магістральної труби Другого Донецького водогону".

Коли ремонт завершать, водопостачання відновлять у повному обсязі.

Вісьмох українських військовополонених засудили у "ДНР"

Вісьмох військовополонених, бійців 36-ї окремої бригади морської піхоти засудив псевдосуд створений угрупованням "ДНР". Українських військових судили за російськими законами, звинувачуючи у обстрілах газорозподільчої та насосної станцій у Маріуполі у березні та квітні 2022 року.

Про вирок повідомило у Telegram російське відомство — Слідчий комітет РФ.

Фейковий суд визнав вісьмох військовополонених винними у злочині за ч.1 ст. 356 УК РФ та ч.2 ст. 167 УК РФ — жорстоке поводження із цивільними, застосування заборонених методів та засобів на війні та умисне пошкодження чужого майна, що вчинене суспільно небезпечним способом.

Як стверджується у дописі, українські військові визнали вину. Їм призначили різні терміни ув’язнення у колонії суворого режиму: найдовший 17 років, найкоротший ― 15 років і 3 місяців.

Серед засуджених — Павло Бей. У червні цьогоріч, як писали на сайті Медійної ініціативи за права людини, його дружина Ганна Бей розповідала, що її чоловік втратив у полоні близько 35 кг ваги, а морпіхів відправляють у колонію у Мордовії. "Там найгірші умови утримання і саме звідти часто повертають тіла закатованих полонених", — додавала жінка.

3221 обстріл за добу. Шість населених пунктів Донеччини опинилися під вогнем армії РФ

Про це розповіли на сайті обласної поліції.

Під удари потрапили:

  • міста: Костянтинівка, Курахове, Миколаївка, Мирноград, Слов'янськ;
  • селище Шевченко.

Пошкоджений 91 цивільний об'єкт, з них — 13 житлових будинків.

На Миколаївку російські війська скинули п'ять бомб УМПБ Д-30СН — загинула одна людина, ще одна поранена. Руйнувань зазнали шість приватних будинків та обєкт інфраструктури.

У Кураховому внаслідок бомбового удару травмований чоловік, пошкоджений багатоквартирний будинок.

Костянтинівку окупанти обстріляли із ЗРК С-300 та артилерії — пошкодили 4 приватні будинки, підприємство, об’єкти критичної інфраструктури, 46 приватних гаражів і цивільні авто.

По Мирнограду війська РФ вдарили бомбою ФАБ-250 з модулем УМПК — пошкоджено 2 багатоквартирних будинки, комунальне підприємство та техніка, адмінбудівля, гараж, 5 легкових авто.

Житель Покровська отримав опіки тіла на пожежі, яка виникла через обстріл 10 листопада

Про це повідомила Покровська міська військова адміністрація у Facebook.

За даними МВА, пообіді 10 листопада сталася пожежа в приватному секторі центральної частини міста — загорівся триповерховий будинок та господарчі споруди.

"Під час пожежі постраждав власник будівлі, який отримав опіки тіла. Причини надзвичайної події встановлюються".

Також минулої доби вчергове під обстріл потрапила автодорога поблизу селища Шевченко.

За уточненою інформацією МВА, під час руху автодорогою поблизу селища Шевченко від удару безпілотного літального апарату загинув водій "Покровськтепломережі", 1964 року народження. Під час атаки дроном чоловік перебував за кермом.

У маріупольському порту окупати завантажують балкер вугіллям

Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко у Telegram.

Він уточнив, що вугілля завезли у порт потягом. Маршрут пролягав з Луганської області через Ростовську область. За словами Андрющенка, залізниця працює повноцінно.

"Одразу бачимо — опалювальний сезон у Росії розпочато (на відміну від Маріуполя). Розкрадання українських надр триває. Якщо так подивитись на “освобождение” та мародерство, то поза всякий сумнів одна з головних цілей росіян — доступ до наших ресурсів. Алчність як частина ідеології рашизму".

Армія РФ зранку 11 листопада атакувала Краматорськ

Про це Суспільне Донбас телефоном повідомив начальник МВА Олександр Гончаренко.

О 04:34 11 листопада російські війська завдали три удари бомбами УМПБ Д-30 СН по місту Краматорськ, розповів він. Внаслідок удару поранена жінка, її стан не важкий, жительку госпіталізували.

Станом на 08:30, відомо про пошкодження 30 будинків, уточнив він.

Двоє людей загинули та двоє дістали поранення від російських обстрілів Донеччини минулої доби

Про це повідомив начальник Донецької обласної військової адміністрації Вадим Філашкін у Facebook.

За його даними, загинули жителі у Миколаївці та у селищі Шевченко. Поранені люди у Миколаївці та Кураховому.

2864 жителі Донеччини загинули від обстрілів від початку повномасштабного вторгнення РФ, ще 6394 людей дістали поранення, без урахування жертв у Волновасі та Маріуполі, які поки неможливо підрахувати, повідомили в ОВА.

На Донеччині застосували екстрені відключення світла

Про це повідомили у ДТЕК у Telegram.

"Донеччина: за вказівкою Укренерго застосовуються превентивні екстрені відключення світла", — йдеться у повідомленні.

Також Краматорська міська рада написала у Telegram, що по місту застосовується графік аварійних відключень.

"Прохання, не перевантажувати роботу лінії контакт-центру з питань роботи електропостачання. Відключення наразі застосовано майже по всій Україні".

Через екстренні відключення також без електропостачання залишилася Дружківська громада, а саме мікрорайони: Гірник, частково Яковлівка, Молоково, с-ще Олексієво -Дружківка, розповіли у Дружківській МВА у Telegram.

Тиждень у Донецькій області почнеться з морозів: прогноз погоди на 11 листопада

Про це у Facebook повідомив Донецький регіональний центр з гідрометеорології.

"Вітер північний, північно-східний від 3 до 8 метрів на секунду", — розповіли у гідрометцентрі.

Якою буде температура у Донецькій області:

  • вночі від 3 градусів тепла до 2 градусів морозу;
  • вдень від 5 до 10 градусів тепла.

Топ дня

Вибір редакції