Перейти до основного змісту

Опалення в Костянтинівці та "срібло" важкоатлетки Луганщини на чемпіонаті Європи: головні новини Донбасу 3 листопада

Оновлено
Жителька Покровська Донецької області проходить повз розбитий російським обстрілом будинок. Getty Images/GENYA SAVILOV/AFP via Getty Images

Останні новини Донецької та Луганської областей 3 листопада 2024 року, всі події, які відбуваються сьогодні в регіоні, онлайн-стрічка від редакції Суспільне Донбас.

Дивіться на YouTube наші репортажі та історії, підписуйтесь на наш Instagram, стежте за нами у Telegram, Facebook або WhatsApp.

Всі новини попереднього дня — 2 листопада 2024 року.

В окупованому Рубіжному намагаються працювати два дитячі садки

Про це у Facebook розповів начальник Луганської ОВА Артем Лисогор.

"Послуги навряд можна назвати освітніми, бо за хлопчиками та дівчатами там лише доглядають і виключно упродовж двох чітко визначених годин. В місті не функціонує централізована система опалення, тому умови в цих закладах відповідні", — уточнив Лисогор.

"Бойові будні оборони Маріуполя" на Азовсталі в діорамі відтворює художник з Нікополя

"Азовсталь — це моє рішення, вільні теми дуже надихають. Психологічно важко усвідомлювати, які тяжкі умови та випробування переживали цивільні та військові. Заблоковані та приречені, бійці героїчно билися, дуже хотілося втілити в роботу цей стан безвиході, побутові умови та бойові будні оборони Маріуполя", — розповів художник Артур Садиков.

"АзовСталь: у сталевих обіймах" — робоча назва діорами про оборону Маріуполя Донецької області, над якою працює моделіст з Нікополя Артур Садиков.

Про роботу над макетом художник розповів Суспільне Донбас

Представниця Луганщини виборола "срібло" на чемпіонаті Європи з важкої атлетики та встановила національний рекорд

Про це йдеться у Facebook управління молоді та спорту Луганської ОДА.

Важкоатлетка Ганна Калашник, яка представляла Луганську область на чемпіонаті Європи з важкої атлетики серед юніорів до 20 років та молоді до 23 років, виборола дві медалі. Вона посіла 2 місце в сумі двоборства. Спортсменка встановила національний рекорд України.

Подробиці — тут

У частині Покровська відновили газопостачання

Про це у Facebook повідомив "Донецькоблгаз".

"У Покровську більше чотирьох тисяч осель знову з газом. Лише за жовтень на газових мережах Покровська було зафіксовано 55 пошкоджень, які спричинили відключення від газопостачання понад 500 споживачів", — йдеться у повідомленні.

Як воює та командує "Руна" з 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади

"Я давно вирішила, що залишуся в війську навіть після перемоги. Я планую залишатися і хочу бути причетною до того, що армія буде якось переналаштовуватись, переформатовуватись. І хочеться налаштовувати її в краще русло", — розповіла головна сержантка, командирка відділення зенітного артилерійського взводу на псевдо "Руна".

Вікторія несе службу у 56-й окремій мотопіхотній Маріупольській бригаді на Донеччині. Доброволицею пішла до війська у 19 та за цей час, розповідає, встигла довести побратимам — вона справжній боєць. У свої 25 років керує екіпажем зенітної гармати на передовій, командує чоловіками, вдвічі старшими за неї, а у вільний час читає сучасну українську літературу. А також підгодовує зо два десятки котів, для яких облаштувала “пункт незламності”.

Як воює та командує військова з 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади — у матеріалі Суспільне Донбас

Російські війська 3 листопада з артилерії обстріляли Мирноград на Донеччині — поранений чоловік

Про це розповіла телефоном Суспільне Донбас речниця прокуратури Донеччини Анастасія Мєдвєдєва.

"Близько сьомої години ранку російські війська атакували місто. Вони влучили по житловій забудові. Внаслідок обстрілу отримав мінно-вибухову травму і поранення черевної порожнини 71-річний мешканець багатоквартирного будинку", — розповіла Анастасія Мєдвєдєва.

Про це читайте у публікації

Чебуреки маріупольські, торт "Шахтарський", каша авдіївська — страви окупованих міст

Чому маріупольські чебуреки називають ще чір-чір, авдіївську кашу — "гоноровою", а шахтарський торт — великою цукеркою — історію трьох брендових страв Донбасу, а також покрокові рецепти зібрало Суспільне Донбас, читайте у матеріалі

У Слов'янську залишаються понад 50 тисяч жителів

Про це в етері "Суспільне. Студія" розповів начальник Слов'янської міської військової адміністрації Вадим Лях.

Централізоване опалення у Слов'янську

1 листопада у місті почали запускати котельні. 22 жовтня, Вадим Лях повідомляв, що опалення запустили у стаціонарах лікарень Слов'янська.

"Опалення з'явилось в усіх будинках — це 620 багатоповерхівок, всі котельні працюють. Так, є певні проблеми у деяких квартирах, тому що в будинках зараз 50 % жителів перебувають, а іноді для запуску опалення в будинках потрібно потрапити безпосередньо у квартиру. Думаю, що сьогодні, декілька квартир, які були без тепла, вони вже тепло отримують".

Евакуація з громади

Евакуація у громаді триває щодня, вона не зупиняється, уточнив Лях, минулого тижня виїхали четверо жителів. Людей вивозять до Павлограда Дніпропетровської області, де є обласний евакуаційний хаб, де людям допоможуть виїхати у безпечне місце, нададуть все можливе. Нині триває евакуація у Львівську область, а для сімей із дітьми пропонують виїхати у Закарпатську та Київську області.

"Виїхати можливо, але у Слов'янській громаді я бачу, що не дуже активно люди користуються цією послугою. Минулого тижня виїхали всього чотири людини. Я думаю, люди вважають, що в місті більш-менш безпечно, якщо порівнювати з іншими містами області. Але ситуація безумовно може змінитися кожної хвилини".

За словами Вадима Ляха, жителі інших населених пунктів можуть евакуюватися до Слов'янська, де розміщуються в оселях своїх родичів чи знайомих, це така категорія людей, які не виїжджають за межі області.

"Але в місті немає багато можливості розміщувати таких людей, як правило, на якийсь час, щоб люди змогли знайти собі житло поза межами області, в безпечних містах, вони цим займаються самостійно. Ті, хто не хоче виїжджати до тих пропонованих міст, де є можливість розселятися організовано, це Львівська та Закарпатська області, це села, як правило, тому деякі займаються самостійно своїм розміщенням, якщо є така можливість. Якщо казати за відсоток, який залишається у місті, ми можемо порівняти 2022 рік, коли місто було майже оточено, велись бойові дії в 7 км від міста, то в місті лишались 18 тисяч жителів, це десь 18 % від загальної чисельності. Якщо дійсно загроза буде, буде погіршуватися ситуація, ми бачимо, лінія фронту наближається і з наближенням кількість обстрілів зростає у громадах, тому впевнений, що місцеві запропонованими варіантами скористуються й будуть більш активно виїжджати", — сказав Вадим очільник громади.

Соціальні їдальні

Третій рік поспіль у місті працюють соціальні їдальні, де безкоштовно людей нагодують обідами. Для цього не потрібно ніяких документів, це не тільки для жителів Слов'янської громади, а й для всіх, має потребу у харчуванні.

"Якщо людина потребує цього обіду, вона приходить у пункт й отримує. До тисячі обідів ми кожного дня готуємо і в такому режимі працюємо до весни".

Які соціальні об'єкти працюють у місті

Всі банки, магазини, ринок, медичні заклади, пологовий будинок, який єдиний лишився в Донецькій області, працюють у Слов'янську.

Ситуація з водопостачанням

"Треба розуміти, що ворог (армія РФ — ред.) б'є по інфраструктурі і вже не вперше у нас зникає водопостачання у місті, тому готуємось до будь-яких викликів. На сьогодні вода у місті є, але що буде завтра, тому що ці підстанції розташовані поза містом, там, де ворог постійно робить обстріли й електрика теж проблема, коли руйнуються лінії, то безумовно не працює критична інфраструктура".

В місті також облаштовують свердловини для забору технічної води на випадок, якщо не буде централізованого водопостачання.

Пошкодження будинків через російські обстріли

У місті російськими обстрілами пошкоджені близько тисячі багатоквартирних та приватних будинків, також пошкоджені об'єкти соціальної інфраструктури, зазначив керівник МВА.

"Кожного року ми відновлюємо перш за все дахи, щоб зберегти ці будинки. До ста будинків вже в них відновлені дахи, вікна, ще три будинки, які постраждали у 2022 році, у цьому році закінчуємо ремонтні роботи й надамо житло тим, хто потребує цього", — розповів Вадим Лях.

У Костянтинівці Донецької області не розпочали опалювати багатоквартирні будинки через обстріли інфраструктури та проблеми із водопостачанням в регіону

Про це у коментарі Суспільне Донбас сказав начальник міської військової адміністрації Сергій Горбунов.

На питання — чому не запустили опалення в Костянтинівці, — керівник МВА відповів, що цьому заважають "щоденні обстріли інфраструктури та котелень і проблеми з водопостачанням на місто".

Він наголосив, що містян закликають евакуюватися з Костянтинівки через постійні обстріли з боку російської армії та наближення фронту.

У Покровську через обстріли армії РФ минулої доби пошкоджений газогін, в Іванопіллі — лінія електропередач

Про це повідомив у Facebook начальник Донецької обласної військової адміністрації Вадим Філашкін.

У Покровську через російські обстріли пошкоджені чотири будинки й газогін.

В Іванопіллі Костянтинівської громади пошкоджені чотири приватні будинки, лінія електропередач і газогін.

У Часовоярській громаді пошкоджені дві багатоповерхівки, дві приватні будинки і промислова будівля.

Всього за добу з лінії фронту евакуювали 552 людини, у тому числі 132 дитини.

У Лимані Донецької області вночі на пожежі загинула людина, ще двоє травмувалися

Про це повідомили у ДСНС Донеччини у Facebook.

Вночі у Лимані загорівся житловий будинок та літня кухня.

"На пожежі загинула людина, ще 2 особи отримали поранення, яких транспортували фельдшера швидкої медичної допомоги до лікарні".

Двоє людей загинули та одна дістала поранення на Донеччині від російських обстрілів минулої доби

Про це повідомив у Facebook начальник Донецької обласної військової адміністрації Вадим Філашкін.

За його даними, загинули двоє жителів в Іванопіллі, поранення дістала людина у Мирнограді.

2857 жителів Донеччини загинули від обстрілів від початку повномасштабного вторгнення РФ, ще 6373 людини дістали поранення, без урахування жертв у Волновасі та Маріуполі, які поки неможливо підрахувати, повідомили в ОВА.

Мінлива хмарність та північно-західний вітер: прогноз погоди у Донецькій області 3 листопада

Про це у Facebook повідомив Донецький регіональний центр з гідрометеорології.

"Вітер північно-західний від 7 до 12 метрів на секунду", — розповіли у гідрометцентрі.

Якою буде температура у Донецькій області:

  • вночі від 3 до 2 градусів морозу;
  • вдень від 3 до 8 градусів.

Топ дня

Вибір редакції