Перейти до основного змісту

Фільм "20 днів у Маріуполі" здобув премію Septimius Awards у Нідерландах

Кадр із фільму "20 днів у Маріуполі". Кадр з фільму "20 днів у Маріуполі"

Документальний фільм "20 днів у Маріуполі" українського режисера Мстислава Чернова 20 серпня переміг як "Найкращий повнометражний документальний фільм" на міжнародній кінопремії Septimius Awards в Амстердамі (Нідерланди).

Про це повідомляє "Укрінформ".

Знімальну команду стрічки "20 днів у Маріуполі" представляла українська журналістка та продюсерка фільму Василіса Степаненко. Вона спільно з Мстиславом Черновим та Євгеном Малолєткою працювала над фільмом, коли Маріуполь був уже в оточенні. Степаненко вийшла на сцену з Анастасією, яка лежала в перинатальному центрі Маріуполя під час бомбардувань.

"Це величезна честь — бути на сцені сьогодні, і це величезна честь — бути на сцені з цією родиною. Вона (Анастасія – Ред.) була тоді вагітна своїм сином, коли росіяни бомбили пологовий будинок. Сьогодні йому майже три роки, як і війні. Повномасштабне вторгнення продовжується. Зараз Нідерланди стали для них тимчасовим домом… Я приїхала сюди з України, і вже завтра я повернуся, щоб продовжити робити репортажі, розповідати ці важливі історії. Завдяки вам та фільмам ми можемо розповісти ці важливі історії, і ці люди отримають свій голос. І люди об'єднаються та продовжать робити свою роботу. Я думаю, що це може зробити цей світ кращим", — виголосила Степаненко зі сцени у своїй нагородній промові.

Що відомо про "20 днів у Маріуполі"

Стрічка "20 днів у Маріуполі" розповідає про перші тижні бойових дій у Маріуполі Донецької області під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну 2022 року.

Над фільмом працювали режисер і фотограф Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. Вони стали останніми журналістами, які висвітлювали початок знищення Росією Маріуполя — за це усі троє отримали Пулітцерівську премію. Також у 2024 році їх нагородили Шевченківською премією.

Кіно стало найкасовішим документальним фільмом в Україні минулого року, зібравши 500 тисяч гривень тільки за перший вікенд прокату.

Стрічка також перемогла у номінації "Найкращий документальний фільм" британської кінопремії BAFTA. А Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів США (DGA Awards) за "видатні режисерські досягнення в документальному кіно".

11 березня 2024 року стрічка отримала "Оскар" як найкращий документальний фільм.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media

Топ дня
Вибір редакції