"20 днів у Маріуполі" здобули премію BAFTA як найкращий документальний фільм

Важливо
. Фото надано командою стрічки

Стрічка "20 днів у Маріуполі" Мстислава Чернова перемогла у номінації "Найкращий документальний фільм" премії BAFTA.

Про це йдеться на сайті премії.

На сцену за нагородою піднявся Мстислав Чернов, а також фотокореспондент Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко, які разом із Черновим працювали в оточеному Маріуполі у 2022 році.

Крім того, на сцені були кінопродюсерки Мішель МізнерРедакторка та продюсерка документальної програми розслідувань Frontline, що виходить на суспільному мовнику США та Рені Аронсон-РатПродюсерка документальної програми розслідувань Frontline, що виходить на суспільному мовнику США.

Мстислав Чернов отримує премію BAFTA за "20 днів у Маріуполі" як найкращий документальний фільм, Лондон, 18 лютого 2024 року. Разом із ним на сцені Мішель Мізнер (зліва), Василіса Степаненко (центр) та Рені Аронсон-Рат (справа). Фото: Kate Green/BAFTA/Getty Images for BAFTA

Фільм також був номінований як "Найкращий фільм іноземною мовою". Однак у цій категорії перемогла стрічка "Зона інтересу" Джонатана Ґлейзера — в український прокат вона виходить 22 лютого. Цей же фільм отримав нагороди у номінаціях "Найкращий звук" та "Найкращий британський фільм".

Кінопремія BAFTA — щорічна нагорода, яку присуджує Британська академія телебачення та кіномистецтва. Це британський аналог "Оскара".

Проте "20 днів у Маріуполі" номіновані й на премію "Оскар" в категорії "Найкращий документальний фільм". Церемонія нагородження відбудеться уночі 11 березня.

Що відомо про фільм "20 днів у Маріуполі"

Стрічка "20 днів у Маріуполі" розповідає про перші тижні бойових дій у Маріуполі Донецької області під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну 2022 року.

Над фільмом працювали режисер і фотограф Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. Вони стали останніми журналістами, які висвітлювали початок знищення Росією Маріуполя — за це усі троє отримали Пулітцерівську премію.

Кіно стало найкасовішим документальним фільмом в Україні минулого року, зібравши 500 тисяч грн тільки за перший вікенд прокату.

Раніше Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів США (DGA Awards) за "видатні режисерські досягнення в документальному кіно".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media