У Михайлівському Золотоверхому соборі попрощалися з Дмитром Капрановим

Прощання з Дмитром Капрановим, 18.04.2024. Суспільне Культура/Дар'я Нематіан Золбін

У четвер, 18 квітня, у Михайлівському Золотоверхому соборі попрощалися з українським письменником та громадським діячем Дмитром Капрановим. Він раптово помер у вівторок, 16 квітня, у віці 56 років.

Попрощатися з митцем прийшли понад сотня людей.

Окрім родини та брата, Віталія Капранова, приїхав експрезидент України Петро Порошенко, гендиректор театру імені Франка Євген Нищук, актор Ахтем Сеїтаблаєв, співак Олег Скрипка, письменники Андрій Кокотюха та Василь Шкляр.

Раніше родина письменника повідомляла, що причиною смерті стали проблеми з серцем.

Поховають Дмитра Капранова на Байковому кладовищі.

Брати Дмитро та Віталій Капранови — українські письменники, видавці, публіцисти, громадські діячі та блогери.

Брати народилися в Дубоссарах, нині Молдова. Дитинство минуло в Очакові, а вищу освіту здобували у Свердловську (зараз Єкатеринбург) та Москві.

Там же на початку 90-х видавали українську газету "Тинди-ринди" та журнал української фантастики "Брати". А у 1998 році повернулися в Україну.

У 1999 році Капранови організували перший конкурс української гостросюжетної літератури "Золотий Бабай" — тоді переміг роман Василя Шкляра "Ключ".

А у 2000 році вони заснували видавництво "Зелений пес", пізніше, у 2019 році — YouTube-канал "імені Т. Г. Шевченка", де розповідали про історію України (станом на 16 квітня на ньому є 933 тисячі підписників).

У лютому 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення Росії, Капранови вступили до лав полку "Азов".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media