Добірка 10 мотиваційних книжок про професійні цілі та лідерство

Мотиваційна література. Колаж: Вікторія Желєзна/Суспільне Культура

У літературі нонфікшну розвинувся цілий піджанр мотиваційної літератури. Автори на основі свого чи чужого досвіду дають паради, завдяки яким можна досягти успіху.

Суспільне Культура підготувало добірку книг, що допоможуть краще зрозуміти невдачі та досягти бажаного результату.

"Драйв. Дивовижна правда про те, що нас мотивує", Деніел Пінк

Автор вважає, що покарання і винагорода не мотивують на успіх. Він вважає ключовою "третю силу", а саме: драйв, внутрішню енергію і покликання людини, а також її потреби до автономності, майстерності та бажання творити. Автор зіставляє уявлення про мотивацію з тим, як її бачить наука. Книга є бестселером The New York Times.

Україномовне видання підготувало видавництво "Лабораторія" і перекладачка Дзвінка Завалій у 2023 році.

Деніел Пінк — американський письменник, автор п'яти бестселерів The New York Times. Раніше він працював продюсером і ведучим програм американського телеканалу National Geographic.

laboratoria.pro

"Рік, коли я казала «ТАК»", Шонда Раймс

Американська сценаристка Шонда Раймс на піку своєї кар'єри зрозуміла, що часто відмовляється від привабливих пропозицій, тож вирішила цілий рік відповідати "так" викликам. У цій вона розповідає про боротьбу з зайвою вагою, страхом публічних виступів, баланс між роботою і сім'єю, уміння приймати визнання, любити та розуміти себе і вміння казати "так" слову "ні".

Шонда Раймс писала сценарії до серіалів "Анатомія Ґрей", "Скандал", "Бріджертони" і "Як уникнути покарання за вбивство". Вона є головою виробничої студії ShondaLand та була внесена до списку "100 найвпливовіших людей" від журналу Time у 2007 році. Отримала премії, зокрема за те, що "змінила обличчя американського телебачення".

Українське видання підготувала перекладачка Юлія Масюкевич спільно з "Видавництвом Старого Лева" у 2024 році.

ufreida.com.ua

"Як начинити гадюку салом", Олександра Фідкевич

Авторка розповідає про те, як побудувати свою справу в креативних індустріях в українських реаліях. "Як начинити гадюку салом" — посібник із покроковими вказівками, з чого починати розвиток власної справи чи як стати професійним продюсером та отримувати дохід із творчості. В основу книги лягли проєкти шеф-кухаря та блогера Євгена Клопотенка.

Книжка з гумором допомагає зрозуміти, як побудувати бізнес-модель, як дослідити цільову аудиторію та працювати з нею, методи досягнення покладених цілей, зрозуміти стратегічне планування та кошторис, як вміло проводити комунікацію та створити піар-стратегію, як реагувати на хейт та про дії в кризових ситуаціях.

"Як начинити гадюку салом" вийшла у 2023 році у видавництві "Книголав".

Олександра Фідкевич — директорка проєкту "Євген Клопотенко" тож писала цю книгу на основі свого успішного досвіду.

Rozetka

"Чорний лебідь. Про (не)ймовірне у реальному житті", Насім Талеб

Ця розповідає, про те, що чорні смуги в житті чи на роботі не завжди знаменують провал, що життя після помилок або невдач продовжується, а вони можуть обернутися успіхом. Автор аналізує вплив випадкових подій на життя й успіх людей. Він називає "чорними лебедями" рідкісні події, які неможливо передбачити. Математик Талеб досліджує історію цих явищ включно з їхньою імовірністю. Книга містить філософські математичні знання та навіть епістемологію ймовірності.

Книгу переклав Микола Климчук, її видали в видавництві "Наш Формат" у 2021 році.

Це бестселер The New York Times та одна з найвпливовіших книг, написаних після війни, за версією Times. Книга продана тиражем понад 3 мільйони примірників.

Насім Ніколас Талеб — лівансько-американський математик, науковець, письменник колишній трейдер і біржовий аналітик, чия компанія навіть розбагатіла в кризу 2008 року.

Наш формат

"Бути лідером. Мудрість від тих, хто змінив правила гри", Девід Рубенштейн

П'ть років Рубенштейн витратив на спілкування з успішними та відомими лідерами й лідерками. Вони розповідали про свої життєві шляхи, ухвалення рішень, невдачі та зміни планів. В цій книзі автор зібрав найвдаліші інтерв'ю з ними. Принципи, філософія життя й успіху, натхнення та інновації — все це містить "Бути лідером. Мудрість від тих, хто змінив правила гри".

Серед тих, кого опитав Рубенштейн, засновник Amazon Джефф Безос та засновник Microsoft Білл Ґейтс: в інтерв'ю вони поділилися, як стали творцями технологічних імперій світу та сучасності. Книжка переповідає також, як Опра Вінфрі зі злиднів стала найбагатшою афроамериканкою у США та як Тім Кук збільшив вплив Apple після відходу засновника Стіва Джобса.

Книга дає знання про спосіб мислення успішних людей, надихаючи не опускати голову та досягати цілей. "Бути лідером. Мудрість від тих, хто змінив правила гри" є бестселером The New York Times та The Wall Street Journal. Українську версію книги видало видавництво "Лабораторія" з перекладачкою Юлією Кузьменко у 2021 році.

Девід Рубенштейн — американський бізнесмен, філантроп. Він заснував і є власником глобальної інвестиційної фірми The Carlyle Group та віцепрезидентом "Лінкольн-центру".

Лабораторія

"Думай і багатій. Книжка, що змінила свідомість мільйонів людей", Наполеон Гілл

Наполеон Гілл вирішив написати свою книгу після того, як розмовляв із мультимільйонером і філантропом Ендрю Карнеґі. Автор вирішив вивести універсальну формулу успіху для тих, у кого немає мільйонних статків. Він вважає, що для багатства достатньо дотримуватися його інструкцій, досягнувши бажаного за 13 років.

Наполеон Гілл — американський журналіст, письменник та радник президента Франкліна Рузвельта, один із найбільш відомих письменників. Його книжка "Думай і багатій" розійшлася тиражем у 70 мільйонів примірників ще за життя автора.

Україномовне видання підготувала перекладачка Марта Сахно. Книгу видав у 2021 році "Клуб Сімейного Дозвілля".

Prom.ua/ReadMe

"Менеджмент в умовах невизначеності. Business Intelligence для ТОПів" Володимир Савчук

Книга складається з раніше опублікованих матеріалів, проте автор їх істотно змінив, доповнив та адаптував для управлінців. Савчук допомагає зрозуміти, що таке Business IntelligenceЦе збирання, зберігання і аналіз даних, що утворюються при діяльності організації. Метою є підтримка ухвалення найкращих управлінських рішень. і як це допомагає в управлінні підприємством в умовах сучасної турбулентності бізнес-середовища.

У книзі є три тематичні розділи: про стратегічний менеджмент, традиційні фінансові технології для початківців та про ризик-менеджмент.

Володимир Савчук — професор, консультант у сфері стратегічного управління і фінансового менеджменту, автор декількох книжок у галузях стратегічного, фінансового та ризик-менеджменту підприємств.

Книга вийшла друком у 2024 році у видавництві "Лабораторія".

"Лабораторія"

"Чемні дівчатка потрапляють у рай, погані — куди забажають", Уте Ергардт

Книга може зацікавити людей, які постійно намагаються сподобатися іншим, коли не подобаються собі. Німецька психологиня Уте Ергардт стверджує: досить бути хорошою, годі задовольняти оточення.

Авторка деконструює міфи про хороших дівчат. Догоджання всім може привести в нікуди. Ергардт вважає, що особистісне зростання і становлення "поганої дівчинки" пов'язані. Тож у книжці вона розповідає, як нею стати, тобто самодостатньою, успішною, привабливою та щасливою.

Книгу українською підготували "Клуб Сімейного Дозвілля" та перекладач Святослав Зубченко.

readme.com.ua

"Мистецтво стратегії. Посібник з теорії гри в житті та бізнесі", Авінаш Камалакар Діксіт, Баррі Дж. Нейлбафф

Книжка є помічною в розумінні своїх можливостей у довготривалій перспективі, умінні планувати й прораховувати декілька ходів наперед. Стратегічне мислення допомагає перевершити суперника чи конкурента навіть тоді, коли суперник намагається зробити те саме.

Посібник також дає поради зі співпраці. Автори визначають стратегічне мислення мистецтвом, яке базується на науці стратегії — теорії гри. Книга спирається на науково доведену інформацію про теорію ігор: вона може бути помічною як в бізнесі, так і в житті.

Книжку українською видало "Видавництво Старого Лева" спільно з перекладачкою Анастасією Богоніс у 2023 році.

Авінаш Камалакар Діксіт — американський економіст, який походить з Індії. Науковець, автор кількох книг про економіку.

Баррі Дж. Нейлбафф професор економіки та менеджменту Єльської школи організації і менеджменту. Він викладає стратегії, політики та ухвалення рішень.

Моя Книжкова ПОлиця

"7 звичок надзвичайно ефективних людей. Потужні інструменти розвитку особистості", Стівен Кові

Автор вважає, що професіоналізм — лиш одна із деталей, потрібна для досягнення поставлених цілей. Успіху особистісного зростання та уміння ухвалювати правильні рішення можна досягти завдяки семи навичкам від Кові. Якщо такі навички стануть звичками, то це може підвищити рівень життя та допоможе реалізувати власний потенціал.

Книжка містить інструкції для проактивності, уміння брати відповідальність за дії та рішення, окреслювати мету і пріоритетність завдань, вести переговори, розв'язувати проблеми та створювати компроміси, знайти баланс між роботою і життям та продовжувати розвиватися.

Книга є бестселером The New York Times, всього у світі продали понад 40 мільйонів примірників. Вона також визнана "найвпливовішою бізнес-книгою XX століття".

У 2023 році її переклала Олена Любченко, а видав "Клуб Сімейного Дозвілля".

Стівен Кові, мотиваційний спікер, освітянин, став одним із 25 найвпливовіших людей у світі в 1996 році за версією журналу Time.

buddha Mind

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media