Помер український письменник Дмитро Капранов

Доповнено
Дмитро Капранов. Фото: скріншот з відео

У вівторок, 16 квітня, помер український письменник та громадський діяч Дмитро Капранов. Йому було 56 років.

Про це повідомили на сторінці братів Капранових у соцмережах.

"Друзі, в нас біда. Сьогодні зранку раптово помер Дмитро. Коли і де прощання, напишу завтра. Все решта скасовується, пробачте", — йдеться в повідомленні.

Пізніше Віталій Капранов повідомив, що прощання з Дмитром відбудеться в четвер об 11:00 в Михайлівському соборі в Києві. Поховають письменника на Байковому кладовищі.

Брати Дмитро та Віталій Капранови — українські письменники, видавці, публіцисти, громадські діячі та блогери.

Брати народилися в Дубоссарах, нині Молдова. Дитинство минуло в Очакові, а вищу освіту здобували в Свердловську (зараз Єкатеринбург) та Москві.

Там же на початку 90-х видавали українську газету "Тинди-ринди" та журнал української фантастики "Брати". А у 1998 році повернулися в Україну.

У 1999 році Капранови організували перший конкурс української гостросюжетної літератури "Золотий Бабай" — тоді переміг роман Василя Шкляра "Ключ".

А у 2000 році вони заснували видавництво "Зелений пес", пізніше, у 2019 році — YouTube-канал "імені Т. Г. Шевченка", де розповідали про історію України (станом на 16 квітня на ньому є 933 тисячі підписників).

У лютому 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення Росії, Капранови вступили до лав полку "Азов".

UPD: Додали час та місце прощання з Дмитром Капрановим.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media