У Кремлі відреагували на заяву президента Володимира Зеленського щодо обміну частини Курської області, яка наразі знаходиться під контролем Сил оборони України, на тимчасово окуповані українські території. Там зазначили, що Москва ніколи на це не піде.
Про це заявив речник лідера Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков, якого цитує російське інформагентство "ТАСС".
"Росія ніколи не буде обговорювати тему обміну своїх територій. Українські війська будуть знищені та вигнані з російської території", — сказав він.
Напередодні Зеленський заявив, що в разі проведення потенційних переговорів з Путіним він запропонує йому прямий обмін частини території Курської області, яка контролюються ЗСУ, на українські ТОТ. Водночас він не сказав, які саме окуповані території Україна вимагатиме повернути, однак запевнив, що "всі наші території важливі, тут немає пріоритету".
6 лютого 2025 року виповнилось пів року з початку наступальної операції Сил оборони України у Курській області. Як стверджують у Генштабі, за цей час Росія втратила там майже 40 тисяч солдатів.
У грудні 2024-го головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський назвав Курську операцію успіхом, досягнутим за рахунок ефекту раптовості. За його словами, він не мав іншого вибору, адже армія РФ могла прорватися на Сумщину та Харківщину.
Що відомо про бої у Курській області РФ
6 серпня 2024 року у Росії заявили, що українські війська прорвали кордон, зайшли на територію Курської області та почали там своє просування.
Через добу на це відреагував очільник Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.
Аналітики VoxCheck підтверджували правдивість відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області.
На події в Курській області РФ відреагували у США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.
12 серпня Президент Володимир Зеленський і Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вперше прямо підтвердили наступальну операцію ЗСУ в Курській області РФ. За словами Сирського, під контролем українських військ на 27 серпня 100 населених пунктів, у полон на цьому напрямку взяли 594 військовослужбовців з Росії.
15 серпня стало відомо, що Україна створила військову комендатуру в Курській області РФ, її очолив генерал-майор Едуард Москальов.
5 листопада міністр оборони України Рустем Умєров підтвердив, що між ЗСУ та північнокорейськими солдатами в Курській області Росії вже відбулись "перші зіткнення".
14 грудня президент Володимир Зеленський заявив, що Росія почала використовувати військових із Північної Кореї у штурмових операціях у Курській області, і серед них вже є втрати.