Китай уважно стежить за ситуацією в Курській області Росії і закликає сторони до деескалації конфлікту.
Про це йдеться у заяві китайського МЗС.
"Китай взяв до відома ситуацію, що склалася. Позиція Китаю в українському питанні є послідовною та чіткою, закликаючи всі сторони дотримуватись "трьох принципів" деескалації ситуації: зона бойових дій не повинна розширюватися, не допускати ескалації війни та не допускати провокацій, які ведуть до посилення вогню будь-якою стороною", — заявили у відомстві.
В МЗС Китаю наголосили, що Пекін продовжить підтримувати контакти з міжнародною спільнотою та відігравати "конструктивну роль у просуванні політичного врегулювання української кризи".
Бої у Курській області РФ
6 серпня в Міністерстві оборони Росії заявили про прорив українськими військами кордону і початок боїв у Курській області. Через добу на це відреагував лідер Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.
Аналітики VoxCheck підтверджували достовірність відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області. Але українська влада лише 12 серпня підтвердила, що ЗСУ присутні в Курській області — президент Володимир Зеленський доручив підготувати гуманітарний план для території, а головнокомандувач Олександр Сирський заявив, що під контролем Сил оборони 1000 кв. км Курської області.
Бої в Курській області Росії прокоментували в Сполучених Штатах та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.