6 лютого 2025 року виповнюється пів року з початку наступальної операції Сил оборони у Курській області. За цей час Росія втратила майже 40 тисяч солдатів.
Про це повідомили у Генштабі ЗСУ.
"Операція Сил оборони України в Курській області РФ почалася 6 серпня 2024 року і триває вже пів року. Вперше за 11 років війни бойові дії були перенесені на територію Росії. Наші війська і надалі утримують сотні квадратних кілометрів “буферної зони” в РФ", — йдеться у повідомленні.
У Генштабі зазначили, що Курська наступальна операція мала на меті не допустити новий наступ росіян в Сумській і Харківській областях.
"Ця операція і через 6 місяців виконує зазначену функцію. Операція змусила російських окупантів перекидати значні ресурси до Курської області, послаблюючи їхні позиції на інших напрямках фронту. Також Росія була вимушена просити допомогу у Північної Кореї, яка спрямувала на Курщину 12 тисяч своїх військовослужбовців", — зазначили військові.
За даними Генштабу, загальні втрати контингенту КНДР склали близько 4 тисяч військових. З трьох умовних північнокорейських бригад фактично одна знищена, дві — втратили боєздатність. Зазначається, що зараз підрозділи з КНДР відведені з лінії фронту.
"За 6 місяців активних бойових дій у Курській області загальні втрати росіян у живій силі становлять приблизно 39 900 осіб, із них близько 16 100 – убитими", — йдеться у повідомленні.
У Генштабі також розповіли, скільки техніки станом на 5 лютого 2025 року втратили росіяни:
- 131 танк,
- 689 бойових броньованих машин,
- 386 артилерійських систем,
- 12 одиниць РСЗВ,
- 12 засобів ППО,
- 1 літак,
- 3 гелікоптери,
- 931 безпілотний літальний апарат оперативно-тактичного рівня,
- 1164 одиниці автомобільної техніки,
- 34 одиниці спеціальної техніки.
"Під час операції українські сили взяли в полон 909 російських військових, суттєво поповнивши обмінний фонд. Це дозволило повернути додому сотні українських захисників, які перебували в російських в’язницях", — зазначили у Генштабі.
Що відомо про бої у Курській області РФ
6 серпня 2024 року у Росії заявили, що українські війська прорвали кордон, зайшли на територію Курської області та почали там своє просування.
Через добу на це відреагував очільник Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.
Аналітики VoxCheck підтверджували правдивість відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області.
На події в Курській області РФ відреагували у США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.
12 серпня Президент Володимир Зеленський і Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вперше прямо підтвердили наступальну операцію ЗСУ в Курській області РФ. За словами Сирського, під контролем українських військ на 27 серпня 100 населених пунктів, у полон на цьому напрямку взяли 594 військовослужбовців з Росії.
15 серпня стало відомо, що Україна створила військову комендатуру в Курській області РФ, її очолив генерал-майор Едуард Москальов.
5 листопада міністр оборони України Рустем Умєров підтвердив, що між ЗСУ та північнокорейськими солдатами в Курській області Росії вже відбулись "перші зіткнення".
14 грудня президент Володимир Зеленський заявив, що Росія почала використовувати військових із Північної Кореї у штурмових операціях у Курській області, і серед них вже є втрати.