Перейти до основного змісту

Зеленський заявив, що може запропонувати Путіну обмін частини Курської області на українські ТОТ

Важливо
Президент України Володимир Зеленський перед зустріччю з головою Європейського банку реконструкції та розвитку Оділь Рено-Бассо, Київ, Україна, 6 лютого 2025 року. Getty Images/Global Images Ukraine/Yan Dobronosov

Президент Володимир Зеленський заявив, що в разі проведення потенційних переговорів з очільником Кремля Володимиром Путіним запропонує йому обміняти території Курської області, які перебувають під контролем ЗСУ, на українські окуповані території.

Про це глава держави сказав в інтерв'ю британському виданню The Guardian.

За його словами, якщо переговори з Росією почнуться, то він планує запропонувати Москві прямий обмін територіями.

"Ми поміняємо одну територію на іншу, — сказав Зеленський.

Водночас він не сказав, які саме окуповані території Україна вимагатиме повернути, однак запевнив, що "всі наші території важливі, тут немає пріоритету".

Президент також додав, що готовий до переговорів з Кремлем, але хоче, щоб Україна могла виступати на них із "позиції сили".

Окрім цього, Зеленський заявив, що Київ запропонує американським компаніям вигідні контракти для інвестицій. За його словами, Україна має найбільші запаси урану та титану в Європі, й, мовляв, "не в інтересах США", щоб вони перебували в руках Росії та потенційно ділилися з КНДР, Китаєм чи Іраном.

6 лютого 2025 року виповнилось пів року з початку наступальної операції Сил оборони України у Курській області. Як стверджують у Генштабі, за цей час Росія втратила там майже 40 тисяч солдатів.

У грудні 2024-го головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський назвав Курську операцію успіхом, досягнутим за рахунок ефекту раптовості. За його словами, він не мав іншого вибору, адже армія РФ могла прорватися на Сумщину та Харківщину.

Що відомо про бої у Курській області РФ

6 серпня 2024 року у Росії заявили, що українські війська прорвали кордон, зайшли на територію Курської області та почали там своє просування.

Через добу на це відреагував очільник Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.

Аналітики VoxCheck підтверджували правдивість відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області.

На події в Курській області РФ відреагували у США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.

12 серпня Президент Володимир Зеленський і Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вперше прямо підтвердили наступальну операцію ЗСУ в Курській області РФ. За словами Сирського, під контролем українських військ на 27 серпня 100 населених пунктів, у полон на цьому напрямку взяли 594 військовослужбовців з Росії.

15 серпня стало відомо, що Україна створила військову комендатуру в Курській області РФ, її очолив генерал-майор Едуард Москальов.

5 листопада міністр оборони України Рустем Умєров підтвердив, що між ЗСУ та північнокорейськими солдатами в Курській області Росії вже відбулись "перші зіткнення".

14 грудня президент Володимир Зеленський заявив, що Росія почала використовувати військових із Північної Кореї у штурмових операціях у Курській області, і серед них вже є втрати.

Топ дня
Вибір редакції