Перейти до основного змісту

Зеленський заявив, що Курська операція може стати важливою частиною переговорного процесу

Президент України Володимир Зеленський на спільній пресконференції з президенткою Молдови Маєю Санду, 25 січня 2025 року. Getty Images/Global Images Ukraine/Yan Dobronosov

Президент Володимир Зеленський вважає, що операція ЗСУ у Курській області може стати важливою частиною переговорного процесу щодо закінчення війни РФ проти України.

Про це глава держави заявив за підсумками зустрічі з міністром закордонних справ Великої Британії Девідом Ламмі у Києві, 5 лютого, передає Укрінформ.

Зеленський нагадав, що у четвер, 6 лютого, буде рівно пів року від початку операції ЗСУ на Курському напрямку.

"Дуже важливої операції. Ви ще побачите, коли ми дійдемо до дипломатичного врегулювання закінчення війни, які умови будуть у росіян до України щодо Курського напрямку. Це був дуже важливий крок. Я не люблю кидатися такими словами, як "історичний". Все життя України, її боротьба — це напевно історичний шлях, і тому я не буду кидатись цим словом щодо цієї операції. Але вона точно була дуже важливою", — сказав президент.

Він наголосив, що ЗСУ "стабільно тримають там ситуацію, і будуть тримати її далі" й зазначив, що російська армія зазнає "великих втрат". Зеленський також відзначив, що у Курській області далекобійною зброєю вдалося вразити кілька важливих об’єктів противника.

"Ми вразили кілька дуже важливих військових пунктів правління. І це — дуже серйозні кроки. Вони важливі. І я думаю, що вони не зможуть нас виштовхнути найближчим часом з цієї території, і це, як магніт, тримає сьогодні 60 тисяч їх військових (йдеться про армію РФ — ред.) на цьому напрямку", — сказав він й додав, що операція у Курській області дала можливість стабілізувати ситуацію на Харківщині.

5 лютого міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі прибув до Києва. Він оголосив про новий пакет фінансової допомоги Україні на 55 млн фунтів стерлінгів.

Контакти української влади з Білим домом щодо майбутніх переговорів з РФ

4 лютого президент Володимир Зеленський заявив, що команда Офісу президента України вже контактує з командою Трампа. Зокрема, вже були переговори зі спеціальним представником по Україні та Росії Кітом Келлогом. Також є "робочі" дати візиту американської делегації в Україну.

Американський президент Трамп заявив, що США ведуть "конструктивні переговори" з Києвом і Москвою щодо закінчення повномасштабної війни РФ проти України. Він знову не повідомив жодних деталей свого мирного плану для України, а тільки сказав, що хоче припинити "абсолютну бійню".

Раніше Трамп доручив своєму спецпредставнику з питань України та Росії, генерал-лейтенанту у відставці Кіту Келлогу закінчити війну в Україні за сто днів, однак майже ніхто не вірить, що він зможе це зробити, особливо росіяни.

Що відомо про бої у Курській області РФ

6 серпня 2024 року у Росії заявили, що українські війська прорвали кордон, зайшли на територію Курської області та почали там своє просування.

Через добу на це відреагував очільник Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.

Аналітики VoxCheck підтверджували правдивість відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області.

На події в Курській області РФ відреагували у США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.

12 серпня Президент Володимир Зеленський і Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вперше прямо підтвердили наступальну операцію ЗСУ в Курській області РФ. За словами Сирського, під контролем українських військ на 27 серпня 100 населених пунктів, у полон на цьому напрямку взяли 594 військовослужбовців з Росії.

15 серпня стало відомо, що Україна створила військову комендатуру в Курській області РФ, її очолив генерал-майор Едуард Москальов.

5 листопада міністр оборони України Рустем Умєров підтвердив, що між ЗСУ та північнокорейськими солдатами в Курській області Росії вже відбулись "перші зіткнення".

14 грудня президент Володимир Зеленський заявив, що Росія почала використовувати військових із Північної Кореї у штурмових операціях у Курській області, і серед них вже є втрати.

Топ дня
Вибір редакції