Президент Франції Емманюель Макрон не бачить шляхів"швидкого та легкого" розв'язку російсько-української війни і вважає, що Київ має вести реалістичні розмови стосовно територій.
Про це він сказав на щорічній конференції послів у Парижі, виступ транслювали France 24 та BFM TV.
"Швидкого і легкого рішення в Україні не буде. Ми як європейці не можемо дозволити Росії перемогти в Україні. Ми не можемо цього зробити заради міжнародного порядку, ми не можемо цього зробити заради нашої власної безпеки", — говорив лідер Франції.
Макрон вважає, що довіра до Заходу зруйнується, якщо він погодиться на компроміс через "втому від конфлікту".
Політик разом із тим зазначив, що "українці повинні провести реалістичні дискусії з територіальних питань", проте тільки Київ може вести подібні дискусії щодо земель.
Також Макрон акцентував на ролі США в майбутньому урегулюванні війни. Вона полягатиме в тому, щоб "допомогти нам змінити характер ситуації і переконати Росію сісти за стіл переговорів". Натомість Європа має створити гарантії безпеки для України, вважає президент.
12 грудня Макрон прилетів у Варшаву та зустрівся з польським прем'єром Туском. Вони говорили про Україну, включно з можливістю відправити туди європейські війська як гарантії безпеки в разі укладення мирної угоди з Росією.
Президент Володимир Зеленський заявив, що розміщення європейських миротворчих сил на території України реальне, але це не повинно стати альтернативою майбутньому членству України в НАТО.
В тригодинному інтерв'ю американському подкастеру Лексу Фрідману Зеленський сказав, що Україна буде згодна на припинення вогню за умови отримання серйозних гарантії безпеки, зброї і продовження заходом антиросійських санкцій. Якщо новий президент США Дональд Трамп запропонує сильні гарантії безпеки для України, то після цього може бути розмова з росіянами.
Що відомо про заяву Макрона щодо військ західних країн в Україні
Наприкінці лютого 2024 року президент Франції Еммануель Макрон не виключив, що європейські держави надішлють війська в Україну, але попередив, що на даному етапі немає консенсусу, бо союзники погодилися докладати більше зусиль, аби швидше доставити боєприпаси. Відповідна заява спровокувала низку відповідей союзників, які оголосили, що не мають наміру відправляти своїх солдатів на територію України.
4 березня посол Франції в Україні Гаель Вейсьєр повідомив, що можливість відправки військ в Україну залежатиме від кожної держави-партнера окремо, "якщо хтось вирішить це зробити".
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський 8 березня заявив, що не виключає можливої присутності військ НАТО в Україні.
12 грудня польський прем'єр-міністр Дональд Туск заявляв, що Варшава поки не планує направлення своїх військ в Україну.
Допоможіть нам стати кращими, розповівши про свій досвід користування сайтом Суспільного. Пройдіть це коротке опитування, воно займе до 5 хв вашого часу. Дякуємо!