Макрон не виключив можливості відправити війська західних країн в Україну. Прем'єр Словаччини Фіцо проти цієї ініціативи

Президент Франції Еммануель Макрон виступає під час пресконференції в Єлисейському палаці, 26 лютого 2024 року, Париж, Франція. Фото: АР/Pool/Gonzalo Fuentes

Можливість відправки сухопутних військ західних країн в Україну обговорювалася на конференції в Парижі, але присутні не дійшли консенсусу з цього питання.

Про це сказав президент Франції Еммануель Макрон після завершення конференції з підтримки України, яка відбулася у Парижі, передає кореспондентка Суспільного.

"Ми це обговорили. Наразі консенсусу щодо відправлення військ немає. Але в цьому питанні в майбутньому нічого не слід виключати. Ми зробимо все можливе, щоб Росія не змогла виграти цю війну", — сказав Макрон.

Він зазначив, що усі лідери згодні із фактом, що не бажають вступати у війну з "російським народом", а також висловили намір дотримуватись стримування ескалації, як вони це роблять від початку вторгнення РФ в Україну.

Макрон стверджував, що західні країни "мають намір зробити все необхідне, щоб Росія не могла" перемогти цей конфлікт.

"Все можливо, якщо це корисно для досягнення нашої мети", — сказав президент Франції.

Прем'єр-міністр Франції Габріель Атталь слідом за заявою президента Еммануеля Макрона в ефірі радіо радіостанції RTL сказав, що також не виключає відправку військових в Україну і додав, що Париж "не зможе змиритися" з перемогою Росії.

"Не можна нічого виключати у війні, яка йде… біля дверей Європейського союзу", — відповів Атталь на запитання, чи можуть французькі солдати бути відправлені в Україну.

Водночас лідер французької націоналістичної партії "Патріоти" Флоріан Філіппо висловився проти відправки французьких солдатів в Україну і заявив, що це стане початком Третьої світової війни.

"Відправка французьких солдатів в Україну: Макрон божевільний... Це очевидно буде війна з Росією, Третя світова війна! Заблокуємо його! Задіємо статтю 35 Конституції про оголошення війни!", — йдеться у дописі Філіппо у соцмережі X (раніше — Twitter).

Напередодні конференції з підтримки України, яка відбулася у Парижі, прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо коментуючи наміри декількох країн-членів НАТО та Євросоюзу щодо відправки своїх військ в Україну, заявив, що Словаччина не долучиться до цієї ініціативи. Як пише Reuters, про це Фіцо заявив на брифінгу після засідання Ради безпеки Словаччини.

"Я обмежусь тим, що скажу, що ці тези (під час підготовки до паризької зустрічі ред.), означають, що ряд країн-членів НАТО і ЄС розглядають можливість надсилати свої війська в Україну на двосторонній основі. Я не можу сказати, з якою метою і що вони там повинні робити", — сказав він і додав, що Словаччина, яка є членом ЄС і НАТО, не надсилатиме військових в Україну.

Зустріч в Парижі щодо України 26 лютого

Зустріч у Єлисейському палаці відбулася в Парижі 26 лютого. У конференції взяли участь канцлер ФРН Олаф Шольц, президент Польщі Анджей Дуда та прем'єр-міністри близько 20 країн ЄС. На зустрічі Сполучені Штати Америки представляли помічник держсекретаря США у справах Європи та Євразії Джеймс О'Браєн, а Сполучене Королівство — глава МЗС Девід Кемерон.

Після зустрічі президент Франції Еммануель Макрон заявив, що західні партнери України створили коаліцію з постачання Україні далекобійного озброєння. Також Макрон не виключив можливості відправити війська західних країн в Україну.