Посол Франції — про ідею відправки військ в Україну: "У багатьох випадках це залежатиме від кожного партнера окремо"

Ексклюзивно
Прапор Франції. Getty Images

Посол Франції в Україні Гаель Вейсьєр заявив, що можливість відправки військ в Україну залежатиме від кожної держави-партнера окремо, "якщо хтось вирішить це зробити".

Про це дипломат повідомив у коментарі Суспільному.

"Ситуація складна, тому що те, що сказав президент (Франції Еммануель Макрон — Ред.) 26 лютого під час своєї зустрічі з 27 лідерами держав, це те, що нам не слід виключати відправку військ одного дня, коли буде необхідно, зокрема для захисту навчальних підрозділів, які ми організовуємо з Україною. Це те, що він сказав", — зазначив Вейсьєр.

Як підкреслив посол Франції в Україні, Макрон також чітко дав зрозуміти, що поки немає згоди між партнерами, аби втілити відповідну ідею.

"У багатьох випадках це залежатиме від кожного партнера окремо, якщо хтось вирішить це зробити. Це рамки цієї розмови", — наголосив дипломат.

Водночас Вейсьєр поінформував, що Макрон матиме зустріч з французькими політичними партіями, аби обговорити Україну, допомогу загалом та ідею відправки військ зокрема.

"Оскільки Франція підписала угоду про безпекові зобов'язання з Україною. Угоду презентують Національній асамблеї. Буде політичне голосування скоро. Точно не знаємо, коли саме. Це рамка дискусії, яку президент проведе з політичними партіями", — продовжив посол.

Дипломат додав: "Якщо ви поглянете глобально, є сильна підтримка України у Франції, сильна прихильність продовжувати цю військову й гуманітарну допомогу. Ми сподіваємося, що це буде продовжуватися".

Раніше Макрон не виключив, що європейські держави надішлють війська в Україну, але попередив, що на даному етапі немає консенсусу, бо союзники погодилися докладати більше зусиль, аби швидше доставити боєприпаси.

Відповідна заява спровокувала низку відповідей союзників, які оголосили, що не мають наміру відправляти своїх солдатів на територію України.