Зеленський обговорив із президенткою Молдови спроби РФ дестабілізувати ситуацію у Придністров'ї

Президентка Молдови Мая Санду (ліворуч) під час зустрічі із главою України Володимиром Зеленським, Албанія, 28 лютого 2024 року. Фото: ОПУ

Президент Володимир Зеленський на полях саміту "Україна — Південно-Східна Європа", який сьогодні, 28 лютого відбувся в Албанії, зустрівся із главою Молдови Маєю Санду. Зокрема сторони обговорили нещодавні події у Придністровському регіоні країни, намагання Росії дестабілізувати місцеву ситуацію та дієві інструменти протистояння російському впливу.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Під час переговорів президенти Зеленський і Санду приділили окрему увагу функціонуванню транспортних коридорів для експорту української продукції територією Молдови.

Також президенти обох країн, акцентували що інтеграція України та Молдови у Європейський Союз є спільною метою держав і домовилися про подальшу взаємну підтримку та координацію зусиль на шляху до членства в ЄС.

28 лютого у Тирасполі відбувся VII з'їзд депутатів усіх рівнів Придністров'я. За підсумками зустрічі парламентарі невизнаної Придністровсько-Молдавської Республіки звернулася до Росії з проханням про "захист Придністров'я".

Зеленський уночі 28 лютого прибув до Албанії з неоголошеним візитом. Він зустрівся із прем’єр-міністром країни Еді Рамою та підписав із ним угоду про дружбу та співробітництво між державами.

Дестабілізаційні дії Росії в Молдові

Раніше президентка Молдови Мая Санду заявила, що навесні 2024 року Росія знову спробує дестабілізувати ситуацію у країні, використовуючи режим у придністровському регіоні.

9 січня аналітики з Інституту вивчення війни (ISW) заявили, що російські державні ЗМІ продовжують сіяти політичну нестабільність у Молдові, апелюючи до проросійських сепаратистів у сепаратистському регіоні Придністров’я.

11 січня Міністерство закордонних справ Росії заборонило в'їзд до країни деяким представникам уряду та ЗМІ Молдови через "переслідування російських і російськомовних ЗМІ, а також дискримінацію російських громадян".