"У Києві або у вас". Зеленський запропоновував лідерам країн Південно-Східної Європи провести оборонний форум

Президент Володимир Зеленський запропонував лідерам країн Південно-Східної Європи об’єднати оборонні виробничі потужності та провести Українсько-Балканський форум оборонної промисловості в Києві або в одній зі столиць держав регіону.

Про це глава держави заявив під час відкриття саміту "Україна — Південно-Східна Європа" 28 лютого в столиці Албанії Тирані.

"Ми зацікавлені у спільному виробництві з вами та всіма нашими партнерами. Наша урядова команда представить деталі, і ми пропонуємо провести спеціальний Українсько-Балканський форум оборонної промисловості в Києві або в одній з ваших столиць", — сказав Зеленський.

Він наголосив, що після 24 лютого 2022 року українці "довели, що можна вистояти й перемогти навіть того противника, який здавався одним з найсильніших у світі" і додав, що наразі в Україні працюють близько 500 оборонних компаній у різних сферах.

"Кожна нація може досягти успіху в обороні, коли різні нації співпрацюють і люди достатньо вмотивовані, щоб бути стійкими. І ми пропонуємо об'єднати та посилити такий наш досвід", — сказав президент України.

Окремо Зеленський акцентував на важливості продовження співпраці у Чорноморському та Дунайському регіонах заради світової продовольчої безпеки.

"Ми повинні продовжувати розвивати наші добросусідські відносини в логістиці та інфраструктурі, в торгівлі та енергетичних відносинах, в політиці, в протидії російській дезінформації та спробам Москви дестабілізувати наші політичні системи. Все, що робить нас добрими партнерами, також робить Путіна слабшим", — зауважив Зеленський.

Зеленський уночі 28 лютого прибув до Албанії з неоголошеним візитом. Він зустрівся із прем’єр-міністром країни Еді Рамою та підписав із ним угоду про дружбу та співробітництво між державами.