Невизнане Придністров'я звернулося до Росії з проханням про захист

Невизнане Придністров'я. Фото: Stringer/Anadolu Agency via Getty Images.

Самопроголошена Придністровсько-Молдавська Республіка звернулася до Росії з проханням про захист невизнаного Придністров'я. 28 лютого у Тирасполі відбувся VII з'їзд депутатів усіх рівнів Придністров'я. Його делегати заявили про нібито “посилення тиску” Молдови. Окрім РФ, вирішили також звернутися до Генсека ООН, ОБСЄ, Міжнародного комітету Червоного Хреста та Європарламенту.

Про це повідомляють "Новости Приднестровья”.

“Вирішено звернутися на адресу Ради Федерації та Держдуми Росії з проханням про реалізацію заходів для захисту Придністров'я в умовах посилення тиску Молдови з урахуванням факту постійного проживання в Придністров'ї понад 220 тисяч громадян Росії та унікального позитивного досвіду російського миротворчості на Дністрі, а також статусу гаранта та посередника в переговорному процесі”, — йдеться у Декларації з’їзду.

До Генсека ООН вирішили звернутися із проханням “врахувати невід'ємні права придністровського народу, гарантовані міжнародними нормами, усунути порушення Молдовою прав і свобод громадян Придністров'я і не допустити провокацій, які ведуть до ескалації напруженості”.

ОБСЄ невизнана республіка закликає вплинути на керівництво Молдови з метою, як йдеться у декларації, “повернення до адекватного діалогу в рамках міжнародного переговорного процесу, припинити порушення Молдовою прав і свобод громадян Придністров'я, а також забезпечити умови для цивілізованого врегулювання конфлікту”.

Міжнародний комітет Червоного Хреста, як заявляють підписанти декларації, має забезпечити умови для “забезпечення соціально-гуманітарних прав, інтересів і невід'ємних свобод усіх жителів Придністров'я”.

До Європарламенту вирішили звернутися з проханням докласти зусиль для “запобігання тиску Молдови та порушення прав і свобод придністровців”.

Будуть також звернення на адресу Міжпарламентської асамблеї СНД і на адресу учасників формату 5+2, повідомляють місцеві ЗМІ.

Раніше парламент невизнаної Придністровської Республіки 16 лютого анонсував, що 28 лютого у Тирасполі скликають з’їзд депутатів. Це відбулося напередодні промови Путіна до Федеральних зборів РФ.

Дестабілізаційні дії Росії в Молдові

Раніше президентка Молдови Майя Санду заявила, що навесні 2024 року Росія знову спробує дестабілізувати ситуацію у країні, використовуючи режим у придністровському регіоні.

9 січня аналітики з Інституту вивчення війни (ISW) заявили, що російські державні ЗМІ продовжують сіяти політичну нестабільність у Молдові, апелюючи до проросійських сепаратистів у сепаратистському регіоні Придністров’я.

11 січня Міністерство закордонних справ Росії заборонило в'їзд до країни деяким представникам уряду та ЗМІ Молдови через "переслідування російських і російськомовних ЗМІ, а також дискримінацію російських громадян".