Зеленський за підсумками саміту "Україна — Південно-Східна Європа": "Отримаємо артилерію"

Прем’єр-міністр Албанії Еді Рама (праворуч) і президент України Володимир Зеленський під час пресконференції після саміту країн Південно-Східної Європи, Тирана, Албанія, 28 лютого 2024 року. Фото: AP/Armando Babani

Президент України Володимир Зеленський заявив, що за результатами саміту "Україна — Південно-Східна Європа" наша держава отримала нові домовленості, які посилять обороноспроможність.

Про це Володимир Зеленський сказав на спільній пресконференції із прем'єром Албанії Еді Рамою після саміту "Україна — Південно-Східна Європа", який відбувся у Тирані 28 лютого, передає кореспондентка Суспільного.

"Сьогодні за результатами цієї зустрічі, цього саміту, маємо конкретні домовленості, зокрема щодо зміцнення України та української артилерії", — сказав президент.

Він зазначив, що Україна і держави Південно-Східної Європи мають нарощувати спільне оборонне виробництво.

"Маємо нарощувати виробництво зброї. Україна пропонує спільне виробництво у сфері оборони. Я вдячний колегам за готовність працювати зараз і працювати разом. До того ж це і захист, а також робочі місця та економічне зростання", — сказав Зеленський.

Він також наголосив на недопущенні жодних затримок у постачаннях зброї для української армії.

"Кожна пауза, кожен сумнів, що світ готовий захищатися — це все надихає одну людину (йдеться про президента РФ Володимира Путіна — ред.). І чим більше він бачить наші дефіцити у постачанні зброї, тим більше думає, що зможе дотиснути Європу і Захід. Ми можемо зробити цей саміт і всю роботу щодо української "формули миру" результативними. Війну завжди починає хтось один, а мир — це завжди спільна робота", — сказав глава України.

Своєю чергою очільник уряду Албанії Еді Рама, заявив, що Україні потрібно надавати більше озброєнь для власного захисту.

"Ми стривожені загальним настроєм жителів Європи, які стверджують, що допомагати Україні, підтримувати її, надавати зброю свої для захисту свого народу і своєї країни — це і є розв'язуванням війни. Адже вони стверджують, що припинення надання зброї Україні принесе мир. Це не тільки цинічно, це абсурдно. Тому що ви не припиняєте бойові дії, роззброюючи жертву. Ось чому я хочу скористатися цією можливістю, щоб сказати всім, хто мене почує: Україна заслуговує на підтримку і допомогу з усіма засобами, необхідними для опору і для того, щоб мир, який буде досягнутий в результаті цієї війни, був справедливим", — сказав албанський прем'єр.

Він додав, що народ Албанії, включаючи владу, буде підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно.

"Ми дуже чітко дали це зрозуміти, і я з гордістю можу сказати, що це не лише уряд, не лише парламент, не лише інституції, а насамперед вся нація, народ нашої держави, який стоїть з Україною без жодних вагань і продовжуватиме стояти з Україною і підтримувати Україну доти, доки це буде необхідно", — сказав Рама.

Зеленський уночі 28 лютого прибув до Албанії з неоголошеним візитом. Він зустрівся із прем’єр-міністром країни Еді Рамою та підписав із ним угоду про дружбу та співробітництво між державами.