Шмигаль обговорив з делегацією МВФ фінансування України на 2024 рік

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Пресслужба КМУ

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 12 лютого в Києві провів зустріч з делегацією Міжнародного валютного фонду.

Про це глава уряду повідомив у своєму Telegram-каналі.

"Подякував за успішний другий перегляд програми EFF на 15,6 мільярда доларів. Обговорили впровадження реформ та фінансування України на цей рік. Уряд наполегливо працює з партнерами у цьому напрямку. Водночас маємо позитивне рішення щодо Ukraine Facility на 50 мільярдів євро, підтримку G7", — зазначив Шмигаль.

За словами прем'єр-міністра, у ході зустрічі окреслили точки зростання ВВП, серед яких розвиток оборонно-промислового комплексу.

Окрім цього, глава уряду відзначив ефективність роботи українського зернового коридору та його позитивний вплив на економіку й розповів про роботу в напрямку конфіскації заморожених російських активів.

"Розраховуємо спільно з партнерами напрацювати механізм, який дозволить спрямувати ці активи для відновлення України", — наголосив посадовець.

Шмигаль додав, що МВФ є одним з найбільших фінансових партнерів України. Загалом за 2022-2023 роки Фонд надав понад 7 мільярдів доларів. У поточному році очікується від 5,4 мільярда доларів.

Читати ще

Що відомо про програму МВФ для України

31 березня 2023 року виконавча Рада МВФ схвалила чотирирічну програму розширеного фінансування за механізмом розширеного фінансування (EFF) у розмірі 15,6 мільярда доларів для України.

Кошти від Міжнародного валютного фонду допоможуть профінансувати всі критичні видатки та зберегти макрофінансову стабільність.

У червні 2023 року Україна успішно пройшла перший перегляд програми, вчасно виконавши всі взяті на себе зобов'язання. У межах програми вже отримано два транші загальним обсягом близько 3,6 млрд доларів.

6 листопада місія Міжнародного валютного фонду розпочала свою роботу щодо другого перегляду виконання Україною програми Механізму розширеного фінансування.

МВФ схвалив перегляд програми для України 11 грудня. Це дозволить надати транш у розмірі близько 900 мільйонів доларів.