До держбюджету України надійшло $890 млн від МВФ — Мінфін

Міжнародний валютний фонд. AP

До загального фонду держбюджету України від Міжнародного валютного фонду (МВФ) надійшов другий транш у розмірі 890 млн доларів США.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів України.

Кошти отримані як результат успішного першого перегляду програми розширеного фінансування (Extended Fund Facility — EFF).

Зазначається, що наразі Україна отримала вже 3,59 млрд доларів США від МВФ. Загальне фінансування за програмою складає 15,6 млрд доларів США (11,6 млрд СПЗ).

За словами міністра фінансів України Сергія Марченка, отримане фінансування є результатом ефективної та злагодженої співпраці уряду України, Мінфіну та Нацбанку з експертами та керівництвом МВФ в рамках програми розширеного фінансування.

"Під час перегляду програми EFF, експерти та керівництво МВФ відзначили значний прогрес української сторони у виконанні структурних заходів та кількісних критеріїв ефективності, визначених за програмою. Завдяки наданим коштам ми маємо змогу і надалі зберігати економічну стабільність в Україні та забезпечувати пріоритетні видатки державного бюджету", — зауважив очільник Мінфіну Сергій Марченко.

29 червня Рада директорів МВФ завершила перший перегляд програми розширеного фінансування для України (Extended Fund Facility — EFF). Переглядом відзначено значний прогрес уряду України у виконанні зобов'язань за програмою EFF. Україна виконала всі відповідні кількісні критерії ефективності за квітень та структурні орієнтири станом на кінець червня.

Що відомо про нову програму МВФ для України

31 березня виконавча Рада МВФ схвалила чотирирічну програму розширеного фінансування за механізмом розширеного фінансування (EFF) в розмірі 15,6 мільярда доларів для України. Кошти від МВФ допоможуть Уряду профінансувати всі критичні видатки та зберегти макрофінансову стабільність.

Рішення Виконавчої ради дозволяє негайно виділити близько 2,7 млрд доларів. Загалом цього року Україна може отримати від МВФ три транші на загальну суму 4,5 млрд дол.

Як зазначив Reuters, позика є найбільшою для України з моменту повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року та першим великим пакетом, схваленим МВФ для країни, яка перебуває в активному конфлікті.