МВФ надасть Україні новий транш на 900 млн доларів

Штаб-квартира МВФ у Вашингтоні, округ Колумбія, 26 липня 2022 року. Getty Images

Міжнародний валютний фонд 11 грудня схвалив перегляд програми для України, що дозволить надати транш у розмірі близько 900 мільйонів доларів.

Про це повідомив заступник виконавчого директора МВФ Владислав Рашкован на своїй сторінці у Facebook.

"Рада директорів (МВФ — Ред.) сьогодні затвердила другий перегляд програми розширеного кредитування, який уможливлює перерахування українському уряду третього траншу в розмірі близько 900 мільйонів доларів", — зазначив посадовець.

За словами Рашкована, тепер Україна працюватиме над підготовкою до третього перегляду програми, що може відбутися вже цієї весни.

Заступник виконавчого директора МВФ також оприлюднив відео, на якому директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва підтверджує інформацію про перегляд програми у присутності президента Володимира Зеленського.

"Ми працювали дуже близько з економічною командою України протягом останніх тижнів і сьогодні ми завершили другий перегляд нашої програми", — сказала вона.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що у Фонді відзначили досягнення України в реалізації програми та реформ, попри повномасштабну війну.

"Україна виконала всі поставлені "маяки", зокрема законодавчі ініціативи щодо вдосконалення Бюджетного кодексу, посилення податкової політики, антикорупційні заходи тощо", — додав глава уряду.

Що відомо про програму МВФ для України

31 березня виконавча Рада МВФ схвалила чотирирічну програму розширеного фінансування за механізмом розширеного фінансування (EFF) у розмірі 15,6 мільярда доларів для України.

Кошти від Міжнародного валютного фонду допоможуть профінансувати всі критичні видатки та зберегти макрофінансову стабільність.