МВФ покращив прогноз зростання ВВП України

Міжнародний валютний фонд. AP

Міжнародний валютний фонд (МВФ) покращив свій прогноз щодо зростання української економіки у 2023 році.

Про це йдеться в підсумках першого перегляду програми EFF для України.

Як зазначив голова місії МВФ Гевін Грей, попри осінньо-зимові ракетні удари РФ по критичній інфраструктурі України і російські атаки, які тривають досі "українська економіка продемонструвала надзвичайну стійкість".

Він зазначив, що економічна активність у І кварталі 2023 року суттєво відновилася, оскільки енергетична система швидко відновлювалася після атак, валютні ринки стабілізувалися, а інфляція почала знижуватися.

Очікується сильніше відновлення, оскільки економіка поступово адаптується до умов війни. Тому співробітники МВФ підвищили зростання реального ВВП на 2023 рік до діапазону від 1% до 3% (з попереднього діапазону від -3% до +1%, коли було затверджено чотирирічну програму EFF).

Грей також повідомив, що представники української влади та місії Міжнародного валютного фонду завершили перший перегляд чотирирічної програми МВФ, що відкриває шлях до отримання другого траншу на суму 900 мільйонів доларів.

Які прогнози уряду щодо інфляції у 2023 році

Уряд очікує, що у 2023 році валовий внутрішній продукт України (ВВП) може зрости на 1%, при цьому інфляція має уповільнитись до 22,5%. Водночас для такого прогнозу критично важливими факторами є тривалість та інтенсивність війни.

Заступник голови Національного банку України Юрій Гелетій повідомив, що на початку 2023 року Національний банк України покращив прогноз щодо інфляції, і завдяки "обнадійливій ситуації" очікує, що інфляція продовжить знижуватись до кінця року.

Що відомо про нову програму МВФ для України

Виконавча рада МВФ схвалила чотирирічну програму розширеного фінансування за механізмом розширеного фінансування (EFF) в розмірі 15,6 мільярда доларів для України. Кошти від МВФ допоможуть Уряду профінансувати всі критичні видатки та зберегти макрофінансову стабільність.

Рішення Виконавчої ради дозволяє негайно виділити близько 2,7 млрд доларів. Загалом цього року Україна може отримати від МВФ три транші на загальну суму 4,5 млрд дол.

Як зазначає Reuters, позика є найбільшою для України з моменту повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року та першим великим пакетом, схваленим МВФ для країни, яка перебуває в активному конфлікті.