МВФ погодив кредит для України на $15,6 млрд

Доповнено
Міжнародний валютний фонд. AP

Виконавча рада Міжнародного валютного фонду (МВФ) схвалила чотирирічну програму розширеного фінансування за механізмом розширеного фінансування (EFF) в розмірі 15,6 мільярда доларів для України. Про це повідомляє пресслужба фонду.

Кошти від МВФ допоможуть Уряду профінансувати всі критичні видатки та зберегти макрофінансову стабільність.

"Очікується, що схвалення програми EFF дозволить мобілізувати масштабне пільгове фінансування від міжнародних донорів та партнерів України, допоможе розв'язати проблему платіжного балансу України, досягти середньострокової зовнішньої життєздатності та відновити боргову стійкість на довгострокову перспективу як за базового, так і за погіршеного сценаріїв", — заявили в МВФ.

Рішення Виконавчої ради дозволяє негайно виділити близько 2,7 млрд доларів. Загалом цього року Україна може отримати від МВФ три транші на загальну суму 4,5 млрд дол.

Рішення формалізує угоду на технічному рівні (Staff Level Agreement), схвалену з 21 березня, яка враховує шлях України до вступу до Європейського союзу після війни.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що перший транш у розмірі понад 2,7 млрд доларів уряд очікує найближчим часом.

"Програма МВФ стане частиною загального пакета фінансової підтримки для України від наших міжнародних партнерів у розмірі 115 млрд доларів", — зазначив він.

Програма буде складатися з двох частин:

  • термінове фінансування до нашої перемоги у війні.
  • післявоєнна відбудова та трансформація України.

Президент Володимир Зеленський подякував фонду і його очільниці Крісталіні Георгієвій за затвердження нової програми підтримки України

"Це важлива допомога в нашій боротьбі з агресією РФ. Разом підтримуємо українську економіку та рухаємося вперед до перемоги", — написав він у Твіттері.

Як зазначає Reuters, позика є найбільшою для України з моменту повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року та першим великим пакетом, схваленим МВФ для країни, яка перебуває в активному конфлікті.

Що відомо про допомогу Україні від МВФ

23 лютого повідомлялось, що країни "Великої сімки" мають намір допомогти України отримати фінансову допомогу у розмірі щонайменше 16 мільярдів доларів як кредит від Міжнародного валютного фонду.

До цього, 20 лютого, у Києві з візитом перебувала директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва. Вона зустрілася з президентом України Володимиром Зеленським, а також з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем і міністром фінансів Сергієм Марченком. Сторони обговорили механізми фінансової підтримки України.

На початку квітня 2022 року МВФ відкрив спеціальний рахунок для прямої фінансової допомоги Україні з боку країн-донорів. Обліковий запис доступний для використання будь-якими іншими учасниками, а також міжурядовими установами та організаціями, які бажають використовувати його як засіб надання фінансової допомоги Україні.

Раніше на конференції в Дубаї директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що цього року Україні потрібно від 40 до 48 мільярдів доларів фінансування, щоб її економіка функціонувала.

Читайте також

Міністр фінансів: "Зараз можна планувати на перспективу до кінця року"

У МВФ розраховують невдовзі завершити обговорення нової програми для України