Парламент Грузії затвердив новий уряд країни на чолі з Кобахідзе

ЗМІ
Іраклій Кобахідзе. Фото: УНІАН

Парламент Грузії, сьогодні, 8 лютого, висловив довіру новому уряду на чолі з Іраклієм Кобахідзе.

Про це повідомляє "Эхо Кавказа".

Зазначається, що новий склад уряду підтримали 84 депутати, "проти" проголосували — 10.

Згідно з Конституцією Грузії, тепер президентка Саломе Зурабішвілі має два дні, щоб призначити Кобахідзе главою уряду. Якщо цього не станеться, то прем'єр-міністр вважатиметься призначеним автоматично.

Під час виступу у парламенті, Іраклій Кобахідзе також заявив, що першим віцепрем'єр-міністром буде призначено очільника Мінекономіки країни Левана Давіташвілі.

29 січня 2024 року прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі, під час брифінгу в адміністрації уряду заявив, що йде у відставку.

1 лютого 2024 року керівна партія Грузії "Грузинська мрія" висунула кандидатом у прем'єр-міністри країни Іраклія Кобахідзе.

Як пише видання, 45-річний Кобахідзе став сьомим прем'єром "Грузинської мрії", яка перебуває при владі в Грузії з осені 2012 року. Іраклій Кобахідзе також був спікером парламенту Грузії. Він залишив посаду у 2019 році після так званої "ночі Гаврилова" – на тлі масових протестів, які тоді відбувались Тбілісі. У січні 2021 року Кобахідзе був призначений головою керівної партії "Грузинська мрія".

14 грудня 2023 року на засіданні Європейської Ради в Брюсселі лідери держав-членів ЄС, ґрунтуючись на рекомендаціях Єврокомісії, підтримали початок переговорів з Україною та Молдовою про членство в ЄС, надавши Грузії статус кандидата на членство в ЄС.