Росія не змогла зламати Україну та почала нову гібридну війну проти Грузії — президентка Зурабішвілі

. Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі. Фото: Офіційний вебсайт президента Грузії

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що Росія розпочала проти грузинської держави нову гібридну війну, застосовуючи всі інструменти.

Про це політикиня повідомила, виступаючи з річним звітом у парламенті, передає "Эхо Кавказа".

Говорячи про виклики, перед якими опинилася Грузія у 2023 році, Зурабішвілі згадала війну РФ проти України.

"Росія не змогла зламати Україну, ба більше, не змогла підірвати єдність і солідарність Європи та навіть зміцнила її. Попри невдачу або через неї, Росія розпочала нову гібридну війну (війну без війни) проти Грузії, для якої використовує всі форми та зброю", — зазначила президента.

Політикиня також наголосила, що план РФ з перетворення Очамчирського порту на військову базу ставить за мету перенесення протистояння на Чорне море, у грузинські територіальні води, тим самим створює загрозу стратегічній перспективі акваторії.

Зурабішвілі розповіла про "оголошення мобілізації на окупованих територіях", а також "кроки, зроблені в напрямку анексії", згадавши "захоплення Очамчирського порту, державної резиденції у Бічвінті та сухумського аеропорту Бабушера".

За словами президентки, на лінії окупації тривають "постійні залякування, переслідування, викрадення і вбивства" місцевих жителів.