Прем'єр Грузії Гарібашвілі заявив, що йде у відставку

Іраклій Гарібашвілі. Скриншот з відео

Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі 29 січня, під час брифінгу в адміністрації уряду заявив, що йде у відставку.

Про це повідомляє "Грузия Online".

"Я хотів би поінформувати громадськість про рішення, яке ми обговорили з командою. Сьогодні я залишаю пост прем'єр-міністра", — сказав Гарібашвілі.

За його словами, наприкінці 2023 року він представив звіт громадськості про його роботу протягом трьох років.

"Як відомо, я почав працювати на посаді голови уряду другий термін у найважчий період, в умовах внутрішньої та міжнародної політичної, економічної та соціальної криз. Я чітко служив нашій країні, безкомпромісно захищав інтереси нашої країни та народу, пишаюся результатами, яких ми досягли за цей період разом з командою", — сказав Гарбішвілі.

Іраклій Гарібашвілі вперше обійняв посаду прем'єр-міністра Грузії у 2013 році. Він змінив на цій посаді засновника партії "Грузинська мрія" Бідзіну Іванішвілі, але 30 грудня 2015 року подав у відставку. Потім Георгій Квірікашвілі змінив Іраклія Гарібашвілі на посаді прем'єр-міністра Грузії.

Вдруге Гарібашвілі обійняв посаду прем'єра 22 лютого 2021 року, а до того він очолював Міноборони країни. Відставка Гарібашвілі означає, що парламент знову повинен буде затверджувати уряд.

Раніше у ЗМІ з'явилась інформація про те, що Гарібашвілі запропонували обійняти посаду голови партії "Грузинська мрія".

14 грудня 2023 року на засіданні Європейської Ради в Брюсселі лідери держав-членів ЄС, ґрунтуючись на рекомендаціях Єврокомісії, підтримали початок переговорів з Україною та Молдовою про членство в ЄС, надавши Грузії статус кандидата на членство в ЄС.