"Це дипломатична перемога не Росії, а ОБСЄ": прем'єр Північної Македонії про участь Лаврова у Раді міністрів

Прем’єр-міністр Північної Македонії Дімітар Ковачевський 22 листопада 2023 р. Фото: AP/Boris Grdanoski

Участь міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова у 30-й Раді міністрів Організації з безпеки та співробітництва в Європі не дипломатична перемога не Росії, а самої ОБСЄ.

Про це заявив заяву прем'єр-міністр Північної Македонії Дімітар Ковачевський, передає 360stepeni.mk.

"Це абсолютно не дипломатична перемога Росії, це дипломатична перемога ОБСЄ з огляду на те, що функціонування організації було поставлено під питання. При цьому ОБСЄ продовжуватиме функціонувати та залишатиметься гарантом забезпечення розвитку демократичних і мирних процесів у Європі", — сказав він.

Коментуючи відмові від участі у засіданні низки міністрів, які скасували візит через участь у Раді міністрів Сергія Лаврова Ковачевський зазначив, що кожна країна по-своєму посилає повідомлення про невиправдану агресію Росії проти суверенної України.

""Хтось робить це своєю неявкою, а хтось своєю присутністю і дуже чітко висловленими поглядами на цю агресію. Я зроблю те саме на відкритті цього важливого заходу", — сказав прем'єр Північної Македонії.

Він також підтвердив, що двосторонньої зустрічі з Лавровим не буде.

Що відомо про участь Лаврова у міністерському засіданні ОБСЄ

Міністерство закордонних справ Болгарії 27 листопада підтвердило, що надало дозвіл літаку з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим пролетіти через повітряний простір Болгарії на шляху до Північної Македонії.

Як повідомили в МЗС, делегація України не братиме участі в міністерському засіданні ОБСЄ на рівні міністра закордонних справ 30 листопада – 1 грудня в м. Скоп'є у Македонії через рішення допустити на нього главу МЗС Росії Сергія Лаврова.

Міністри закордонних справ Естонії, Латвії та Литви у спільній заяві 28 листопада відмовилися брати участь у 30-му засіданні Ради міністрів ОБСЄ через присутність глави МЗС Росії Сергія Лаврова.

У липні Парламентська асамблея ОБСЄ визнала Росію державою-спонсором тероризму, а ПВК "Вагнер" – терористичною організацією.