Парламентська Асамблея ОБСЄ визнала РФ спонсором тероризму, а ПВК "Вагнер" — терористичною організацією

. Будівля Постійної ради ОБСЄ у Відні, Австрія, ілюстравтивне фото: AP

Парламентська Асамблея ОБСЄ визнала Росію державою-спонсором тероризму, а ПВК "Вагнер" – терористичною організацією.

Про це йдеться у тексті резолюції ПА ОБСЄ.

У документі йдеться про те, що тероризм становить одну з найбільших загроз міжнародному миру та безпеці, а дії ПВК "Вагнер" від імені уряду РФ можуть бути справедливо охарактеризовані як терористичні. У цьому контексті наголошується, що президент РФ Володимир Путін особисто визнав, що "вагнерівці" повністю фінансувалися російською владою.

"ПА ОБСЄ рішуче засуджує уряд Білорусі за його підтримку та дозвіл на будівництво для ПВК "Вагнер" військової бази на своїй території, що ставить під загрозу весь регіон країн Балтії", — йдеться у тесті резолюції.

Також у резолюції наголошується про те, що держави-члени ОБСЄ мають вжити заходів проти ПВК "Вагнер", її афілійованих та правонаступницьких структур, у тому числі шляхом оголошення їх терористичною організацією.

Зокрема, ПА ОБСЄ закликала держави-члени посилювати міжнародні норми, які чітко визнають: терористичний характер ПВК "Вагнер" та її дій; відповідальність РФ, як держави-спонсора цієї терористичної організації; неприпустимість залучення таких суб'єктів у міждержавні відносини.

Таке формулювання вперше закріплене в офіційному документі міжнародної організації.

За словами членкині української делегації в ПА ОБСЄ, нардепки від партії "Слуга народу" Євгенії Кравчук у законодавстві США також є термін "країна-спонсор тероризму".

"До речі, аналогічний термін "state sponsor of terrorism" знає і законодавство США, які також є членом ОБСЄ. Маю надію, що це рішення стане каталізатором визнання держави-агресора спонсором тероризму не лише в США, а й у всьому світі. Адже тероризм не має залишатися поза увагою та справедливим покаранням", – написала членкиня української делегації в ПА ОБСЄ.

Літня сесія Парламентської асамблеї ОБСЄ тривала з 30 червня по 4 липня у Ванкувері (Канада).

3 липня Парламентська Асамблея організації з безпеки й співробітництва в Європі підтримала створення спеціального трибуналу щодо злочинів Росії в Україні.