Болгарія відкрила повітряний простір для літака Лаврова

. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. Фото: АР

Міністерство закордонних справ Болгарії підтвердило надало дозвіл літаку з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим пролетіти через повітряний простір Болгарії на шляху до Північної Македонії.

Про це йдеться у повідомленні на сайті МЗС Болгарії.

Зазначається, що дозвіл на проліт спеціального авіаційного підрозділу "Росія" надано на підставі запиту, отриманого від МЗС Північної Македонії, як чинного голови ОБСЄ на 2023 рік та організатора 30-го засідання Ради міністрів ОБСЄ у Скоп’є 29 листопада – 1 грудня 2023 р.

В МЗС Болгарії наголосили, що дипломатичний дозвіл на політ є тимчасовим і дійсний протягом 3 годин до та 72 годин після призначеної дати та часу польоту.

"Цей дозвіл надається для участі в засіданні Ради міністрів ОБСЄ в Скоп'є міністру закордонних справ РФ Сергію Лаврову і підпадає під винятки із застосування щодо нього режиму санкцій ЄС. Наданий дозвіл не поширюється на членів його делегації, які також є особами під санкціями згідно з чинним законодавством ЄС, про що прямо йдеться у відповіді болгарської сторони", — зазначили у відомстві.

У липні Парламентська асамблея ОБСЄ визнала Росію державою-спонсором тероризму, а ПВК "Вагнер" – терористичною організацією.