Кулеба зустрівся з главою МЗС Словаччини

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба під час зустрічі із делегацією Словаччини. Фото: Дмитро Кулеба/X

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сьогодні, 28 листопада, зустрівся зі своїм словацьким колегою Юраєм Бланаром.

Про це Дмитро Кулеба повідомив у соцмережі X (раніше — Twitter).

"Дякую міністру Бланару за підтвердження однозначної підтримки Словаччиною суверенітету та територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів", — йдеться у дописі очільника українського МЗС.

Кулеба наголосив на важливості того, що Словаччина продовжить брати участь у спільній роботі над українською "формулою миру" і готова підтримати рішення ЄС про початок переговорів про вступ України в грудні.

"Я також вдячний моєму словацькому колезі за підтвердження того, що співпраця в оборонній промисловості між нашими компаніями продовжиться, а ремонтний хаб у Словаччині також продовжить свою роботу", — додав Кулеба.

Як Словаччина скасовує військову допомогу Україні

26 жовтня новий прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що не підтримуватиме військову допомогу Україні й не голосуватиме за жодні санкції проти Росії.

8 листопада новий уряд Словаччини заблокував 14-й пакет військової допомоги для Києва. Цей пакет підготувало попереднє керівництво Міністерства оборони країни.

14 листопада міністр оборони Словаччини Роберт Калиняк під час зустрічі з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом заявив, що Словаччина припиняє військову допомогу Україні зі своїх складів, разом із тим пропонуючи Києву гуманітарну, цивільну та технічну нелетальну допомогу.

Що відомо про Фіцо та як він став прем'єром Словаччини

Лідер партії Smer-SD Роберт Фіцо переміг на дострокових парламентських виборах у Словаччині. 25 жовтня його затвердили як нового прем'єр-міністра країни. Він відомий своєю проросійською позицією та виступає проти допомоги Україні.

Партія Smer набрала трохи більше ніж 23% голосів. Проєвропейська партія "Прогресивна Словаччина" на чолі з Міхалом Шимечком посіла друге місце, набравши 17%. Третє місце зайняла партія Петера Пеллегріні "Голос" — 15%.

Фіцо раніше пообіцяв припинити військові постачання в Україну та прагне до мирних переговорів. Він також критикував санкції проти Росії, виступав проти прав ЛГБТК+ та захищав національне право вето в ЄС. Це риторика, близька до лідера Угорщини Віктора Орбана.